Już ponad 500 osób zgłosiło się do startu w X Biegu Kazików. Jubileuszowa edycja biegu, którego współorganizatorem jest Urząd Miejski w Radomiu, rozegrana zostanie 5 marca.

Po raz dziesiąty, w pierwszą niedzielę marca, na radomskich ulicach rozegrany zostanie Bieg Kazików. Tradycyjnie trasa biegu prowadzić będzie przez ścisłe centrum miasta, a start i meta zlokalizowane zostaną na miejskim deptaku, przed Urzędem Miejskim.

Bieg rozegrany zostanie na dystansie 10 kilometrów. Trasa, to pętla o długości 5 km, którą uczestnicy pokonują dwukrotnie. Prowadzi przez centrum Radomia, ulicami, Żeromskiego, Podwalną, Rynkiem, Reja, Struga, przez plac Jagielloński, Stańczyka, Niedziałkowskiego, Słowackiego oraz przez Park Kościuszki. Przed biegiem głównym rozegrane zostaną biegi towarzyszące. Zmagania rozpoczną się od biegów dzieci. Następnie rozegrana zostanie Charytatywna Trójka.

Przewidziano nagrody dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz kategoriach wiekowych. Na nagrody mogą również liczyć najlepsza Kazimiera i Kazimierz oraz najlepsza radomianka i radomianin. Zgłoszenia wciąż są przyjmowane. Regulamin biegu oraz zapisy na stronie internetowej

Strona biegu: www.radombiega.pl

Regulamin zawodów: http://portal.radombiega.pl/x-bieg-kazikw.html

Komentarze Facebook