Czy zorganizowane biegi zawsze muszą wiązać się z niezdrową rywalizacją, pogoniami za życiówkami, stresem, blokowaniem ulic i zaglądaniem organizatorom w pakiet startowy? Czy piękno amatorskiego sportu musi być nieustannie niszczone przez konieczność dążenia do perfekcji i jak najlepszych wyników? Fundacja Pomagam na Medal – organizator cyklu biegów Virtual Run we współpracy z naszym portalem spróbuje to zmienić proponując cykl biegów charytatywnych, z których dochód przeznaczony będzie na karmę/akcesoria dla psiaków ze schronisk w różnych miastach na terenie całego kraju.  

Idea całej akcji jest prosta – zabrać jak najwięcej funduszy na pomoc naszym czworonożnym przyjaciołom. Chcemy pokazać, że aby pomóc zwierzakom nie trzeba generować sztucznych kosztów podczas organizowanych biegów. U nas nie będzie pomiaru czasu, ani nagród w różnych klasyfikacjach, bo nie o to chodzi – będzie za to dobra zabawa, aktywność, bieganie bez spinania się na wynik, a przede wszystkim – pomoc naszym czworonożnym przyjaciołom ze schronisk w całej Polsce. Nie musimy robić wielkiego show aby pomagać – u nas może pobiec każdy, bo nie wyznaczmy limitów i nie zmuszamy do ścigania się, a cała akcja nazywa się: Biegamy, bo psiaki kochamy!

Każdy kto ukończy nasz bieg otrzyma następujące świadczenia: atrakcyjną, oznakowaną trasę o długości od 5 do 10km, przepiękny, pamiątkowy medal, nawodnienie od stałego partnera – Dextro Energy Polska oraz dodatkowe upominki w zależności od sponsorów. Nie tracimy pieniędzy na dodatkowe „pierdoły” i  dzięki temu możemy pomóc bardziej! Jeśli się zepniemy to w ciągu roku uzbieramy wiele ton karmy pomagając tym, którzy wciąż z nadzieją patrzą w schroniskowe kraty.

Tu nie chodzi o splendor, udowadnianie tego kto pomógł najwięcej i adorowanie władz miejskich – tutaj pomoc jest w 100% realna. Za każdy bieg pobieramy 50zł, które przeznaczamy na działalność fundacji Pomagam na Medal – efekty zobaczycie już wkrótce! Każdy bieg to również współpraca z innym schroniskiem, z których większość jest gotowa na wzajemne wsparcie.

Jeżeli więc kochasz zwierzaki, chciałbyś im pomóc, a do tego lubisz kolekcjonować atrakcyjne medale – zapraszamy do biegania razem z nami!

Pierwsza impreza odbędzie się już 1 lipca w Poznaniu – Dychę biegamy, bo psiaki kochamy!

Komentarze Facebook