Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Półmaratonie w 2020 roku. Taka informacja spłynęła do nas wczoraj wywołując wielką radość w całej redakcji. Impreza odbędzie się w Gdyni i wydawać by się mogło, że taka sytuacja cieszy wszystkich – zarówno samych organizatorów jak i kibiców oraz uczestników. Nic bardziej mylnego – oto Polska właśnie czyli kraj gdzie zawsze znajdzie się jakieś ale.


Promocja promocją, prestiż prestiżem, ale tuż po opublikowaniu tej dobrej wieści znalazł się portal, który wywołał burzę w sieci, który opublikował posta o następującej treści: „Kolejna prestiżowa impreza z naszych podatków? 99,99% mieszkańców nie ma pojęcia, że coś takiego jak mistrzostwa świata w półmaratonie w ogóle istnieje, ani gdzie i kiedy miała miejsce poprzednia edycja. Za to prezydent kolejny raz wmawia gdynianom, że przed nami jedna z najważniejszych imprez lekkoatletycznych na świecie i kolejna świetna promocja miasta. Światowo to było, ale w 2014 roku w Sopocie.”

Jaki był cel tego zabiegu? Dlaczego tak mocno uderzyli w imprezę, która w biegowym świecie nie pozostaje bez znaczenia? Możemy się tylko domyślać… Spośród niepochlebnych komentarzy i licznych udostępnień znalazła się również opinia, iż biegacze to nie ludzie tylko zwykłe kur i że biegaczy należy jeb…ć… Smutno jest gdy człowiek czyta takie rzeczy na temat sportu, który uprawia tyle lat i który zdaje się bardziej łączyć niż dzielić…

Serwis Gdynia Realna na łamach swojego fanpage’a napisał kilka niepochlebnych słów na temat planowanej imprezy no i się zaczęło… TUTAJ znajdziecie przebieg całej dyskusji pełnej hejtu, nienawiści i bezpodstawnych oskarżeń.

A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy Polsce potrzebna jest impreza tej rangi? Czy taki bieg przyczyni się do promocji Gdyni? Zapraszamy do wypowiedzenia się.

Komentarze Facebook