Krzysztof Tumko – rekord Guinessa na bieżni mechanicznej!

bieganie na bieżni
fot.rmf24.pl

37 letni ultramaratończyk – Krzysztof Tumko podjął próbę pobicia rekordu Guinessa w biegu na bieżni mechanicznej. Była to druga próba Polaka i tym razem – udana! (Pierwsza w 2013 nie powiodła się z uwagi na kontuzję).

Tumko rozpoczął 12 kwietnia w jednej z leszczyńskich galerii handlowych. Pokonywał średnio 120km dziennie. To nie było łatwe zadanie – były trudne momenty, jak np. dzień, w którym pokonał niecałe 70km. Skutek był taki, że przez ostatnie 30 godzin musiał biec prawie non stop!

Na szczęście wszystko zakończyło się pomyślnie i nowy rekordzista zakończył z wynikiem 823,330km bijąc poprzedni rekord należący do Francuza – Michelle Micalettiego (822,310km).

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMaterac Enabio2 | Mobilny, wygodny, skuteczny!
Następny artykułTestuj nowe #FreshFoam! – Prawdziwa gwarancja komfortu
Tomasz Peisert

Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.