Mamy nowego ministra sportu. Biega maraton w 2:49!

fot. Tomasz Frąk

Nowym ministrem sportu został ku zaskoczeniu wielu – Adam Korol, były wioślarz, wielokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, czterokrotny mistz świata i mistrz olimpijski z Pekinu.

Ta informacja zaskoczyła zarówno świat polityki jak i sportu, a dla biegaczy jest niezwykłą ciekawostką ponieważ Adam Korol od kilku lat aktywnie startuje w biegach na długich dystansach osiągając całkiem dobre rezultaty – między innymi maraton poniżej 2:50 (zeszłoroczny Berlin Marathon) i półmaraton poniżej 1:20 (Półmaraton Praski 2014).

Nowy minister sportu podczas tegorocznej edycji półmaratonu w Poznaniu uzyskał rezultat 1:23:34 i wbiegł na metę tuż za naszą redaktorką – Olą Peisert.

Korol zastąpi na stanowisku odwołanego przez Ewę Kopacz – Andrzeja Biernata. Nie znamy jeszcze programu nowego ministra, ale głęboko wierzymy, że jego ścisły związek ze światem biegów masowych nie pozostanie bez znaczenia dla ich rozwoju.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacyjne warsztaty biegowe w Poznaniu!
Następny artykuł#KONKURS! Wygraj pakiet startowy na 16. PKO Poznań Maraton!
Tomasz Peisert

Redaktor naczelny, współwłaściciel, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc grupy treningowe oraz tworząc poczytne teksty/felietony. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km – 35:19.