Już 18 września będzie miała miejsce nie lada gratka dla miłośników biegania po wspaniałych lasach. Maraton Puszczy Bydgoskiej to propozycja dla biegaczy nie tylko z Bydgoszczy, ale i z całej Polski. To propozycja dla tych, którzy chcieliby poznać nowe, leśne trasy i sprawdzić się w półmaratonie, maratonie albo… poznać sma ultra na dystansie 64km!

Na trasie będziecie mijać piękne tereny, oddychać czystym powietrzem i chłonąć otaczającą Was naturę, a przy odrobinie szczęścia spotkacie sarny, jelenie, daniele, a nawet… łosie!

Sama Puszcza Bydgoska to ogromny kompleks leśny o powierzchni ponad 45 tys. ha rozciągający się w południowym pasie pomiędzy Bydgoszczą, a Toruniem. Cechą charakterystyczną tego regionu jest występowanie sporej liczby wydm śródlądowych, które mogą stanowić niezłe wyzwanie dla biegaczy. No, ale… czy ktoś mówił, że będzie łatwo? ;)

Zapisy do tej imprezy już trwają i zachęcamy Was do startu, ponieważ to kolejny bieg, w którym nie blokujemy ulic tylko obcujemy ze wspaniałą, dziką naturą. 

puszcza2

Jeśli chcecie sie dowiedzieć szczegółów na temat tego nowego przedsięwzięcia zapraszamy Was na stronę organizatora: 

Maraton Puszczy Bydgoskiej

Oraz na fanpage, na którym sporo się dzieje:)

www.facebook.com/MaratonPuszczyBydgoskiej/

 

Maraton Puszczy Bydgoskiej

Komentarze Facebook