ME w Zurychu – 1 dzień (wyniki i awanse Polaków w konkurencjach biegowych)

Pierwszy dzień zmagań naszych biegowych reprezentantów w Zurychu za nami.

Świetnie spisali się nasi 800metrowcy, którzy pewnym awansem zapewnili sobie miejsca w półfinale – Marcin Lewandowski (1:47.73), Adam Kszczot (1:47.92) oraz młody zawodnik, który sprawił dużą niespodziankę kibicom – Artur Kuciapski (1:47.45)

W biegu na 1500m pań – do piątkowego finału zakwalifikowała się Renata Pliś z czasem 4:10.33. Bieg Renaty miał dość nerwowy przebieg, ponieważ przez większość dystansu prowadziła, potem została w końcówce stawki i na ostatniej prostej, po mocnym finiszu przesunęła się na drugą pozycję.

W biegu na 3000m z przeszkodami mężczyzn awans do finału wywalczyli – Mateusz Demczyszak (8:31.62) oraz Krystian Zalewski (8:35.44)

Niestety bardzo słabo wypadła Karolina Jarzyńska, która w finałowym biegu na 10000m pań zajęła dopiero 13 miejsce z czasem 32:40.98. Zwyciężyła Brytyjka Pavey Jo z czasem 32:22.39.

W I rundzie biegu na 100m mężczyzn odpadł Robert Kubaczyk (10.45)

W biegu na 100m przez płotki pań do wczorajszego półfinału zakwalifikowała się Karolina Kołeczek (13.12). O awansie zadecydowały tysięczne części sekundy. W półfinale jednak odpadła (13.20) i nie zakwalifikowała się do biegu finałowego.

W dzisiejszych półfinałach zobaczymy naszych czterystumetrowców, którzy awansowali: Łukasz Krawczuk (45.92), Rafał Omelko (46.10) oraz Jakub Krzewina (45.68)

Pierwszą rundę kwalifikacyjną na 400m przez płotki mężczyzn przeszedł Patryk Dobek, który z czasem 49.73 zapewnił sobie miejsce w dzisiejszym półfinale.

Z kolei w biegu na 400m pań – przez pierwszą rundę przebrnęły Małgorzata Hołub (52.00) i Justyna Święty (52.43). Niestety w dalszej rywalizacji nie zobaczymy ubiegłorocznej mistrzyni Europy Juniorek – Patrycji Wyciszkiewicz, która odpadła z dalszej rywalizacji z czasem 52.73