Mistrzostwa Świata w Półmaratonie – Mo Farah na podium, ale zawiedziony

Mo Farah po raz kolejny ścigał się na dystansie półmaratonu. Tym razem wystąpił w Mistrzostwach Świata w Cardiff (26 marca), gdzie walczył o jak najlepszy wynik oraz jak sam zapowiadał – także o zwycięstwo. Okazało się, że wcale nie było łatwo, a Mo musiał zadowolić się trzecim miejscem (59:59).  Zwycięzcą został Kenijczyk – Geoffrey Kipsang Kaworor, który uzyskał rezultat – 59:10. Bedan KarokiMuchiri – również z Kenii był drugi (59:36).

O brązowy medal Farah musiał walczyć prawie do końca. Czwartemu na mecie Etiopczykowi Abayneh Ayele zmierzono taki sam czas.

Wśród kobiet wszystkie miejsca na podium zajęły Kenijki. Najszybsza była Jechirchir – 1:07.31. Za nią finiszowały Cynthia Limo – 1:07.34 i Mary Wacera – 1:07.54.

Na trasie przez cały czas trwania zawodów lał deszcz, który również utrudniał bieganie.

Mo Farah jest rozczarowany z wyniku i miejsca, ale w naszej ocenie i tak może być z siebie zadowolony – to w końcu nie jego dystans, a powiedzmy sobie uczciwie – półmaraton poniżej godziny i tak robi ogromne wrażenie! Warto dodać, że Mo jest aktualnym rekordzistą Europy na tym dystansie (59:36 uzyskane w 2015 roku).