Mo Farah pobił rekord Europy w półmaratonie!

Mo Farah zwycięża półmaraton w Newcastle i ustanawia rekord Europy
fot.mirror.co.uk

Mo Farah po ostatnich sukcesach na Mistrzostwach Świata w Pekinie wystartował w półmaratonie w Newcastle i… wygrał go bijąc jednocześnie rekord Europy, który teraz wynosi 59:23! Poprzedni rekord wynosił 59:32 i również należał do Mo Faraha.

Mo wyprzedził dwóch bardzo mocnych Kenijczyków – Stanleya Biwotta i Mike’a Kigena, którzy zajęli 2 i 3 miejsce i jak widać jest biegaczem bardzo uniwersalnym – biega rewelacyjnie zarówno na bieżni jak i dłuższe dystanse na ulicy.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWrocław Maraton 2015 | Darmowa galeria zdjęć!
Następny artykułKolejne biegi, które dyskryminują kobiety
Tomasz Peisert
Redaktor naczelny, współwłaściciel, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc grupy treningowe oraz tworząc poczytne teksty/felietony. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km - 35:19.