MuleBar Refuel to batony proteinowe wspomagające regenerację organizmu po długotrwałym wysiłku. 65 gramowe opakowanie zawiera 13,2g białka, 34,1g węglowodanów, tylko 6,6g tłuszczy, 1,5g błonnika oraz 0,1g soli. Jest to więc idealna przekąska zwłaszcza po długim wybieganiu kiedy organizm potrzebuje szybkiego zastrzyku białka oraz węglowodanów.

Skład MuleBar Refuel o smaku bananowym:

  • syrop ryżowy – 32%
  • banany – 25%
  • białko serwatkowe – 20%
  • migdały – 13%
  • chrupki ryżowe – 5%
  • dropsy czekoladowe – 3%
  • kakao – 1%
  • woda, olej słonecznikowy >1%

Tak jak we wszystkich produktach firmy MuleBar tak i w tym nie znajdziemy konserwantów, sztucznych barwników czy aromatów.

 

Ocena redakcji Biegologia.pl 

Tuż po okresie roztrenowania nasza redakcja zajadała się nimi po treningach trwających 1,5h i powyżej. Trudno obiektywnie ocenić działanie batonów, ponieważ ich ingerencja odbywa się wewnątrz organizmu i nie daje jakiś konkretnych odczuć jak np. w przypadku nagłego przypływu energii po przyjęciu MuleBar Cafe Cortado.

Faktem jest jednak, że prawie 300km treningów w towarzystwie Refuel zakończyło się pomyślnie – bez kontuzji i z bardzo dobrą energią przez cały czas. Aby jednak wysnuć bardziej konkretne wnioski należałoby przyjmować je przez kilka miesięcy w cyklu przygotowawczym.

Nie mniej jednak sam bardzo zoptymalizowany i naturalny skład batonów nie budzi żadnych zastrzeżeń dlatego gorąco zachęcamy do spróbowaniu tego produktu, a dobrze wiemy jak bardzo ważną rolę stanowi uzupełnienie niedobrów białek oraz węglowodanów po treningu, o czym pisaliśmy w naszych wytycznych żywieniowych dla biegaczy:

Białko

Węglowodany 

 

Bananowy Refuel okazał sie naszym faworytem jeśli chodzi o smak, jednak osobom przyzwyczajonym do sztucznych aromatów - może on nie przypaść do gustu.
Bananowy Refuel okazał sie naszym faworytem jeśli chodzi o smak, jednak osobom przyzwyczajonym do sztucznych aromatów – może on nie przypaść do gustu.

 

Świetny, ale NATURALNY smak

To, co do czego mamy 100% pewność to bardzo unikalny i naturalny smak oraz fajna chałwowa konsystencja, która daje wrażenie sporej kaloryczności. I tak też jest, bo 65-gramowy baton zawiera 246 kalorii (378 kalorii w 100g). Do wyboru są dwa bardzo ciekawe smaki czekoladowo-bananowy i czekoladowo-daktylowy. Naszym faworytem jest ten pierwszy, choć ten kto poszukuje sztucznego smaku rodem z bananowych cukierków czy gum do żucia – w batonach Refuel go nie znajdzie.

Uwaga – daktylowy smak jest bardzo specyficzny i nie każdemu może przypaść do gustu. Jest to jednak charakterystyczną cechą produktów MuleBar – ludzie są niestety zbyt mocno przyzwyczajeni do sztucznych aromatów oraz bardzo dużej ilości cukru – z tej przyczyny słyszeliśmy kilkukrotnie opinie, że te batony są jakieś dziwne, mdłe czy mało słodkie. Jeśli ktoś tak twierdzi to najwyraźniej ma już poważnie naruszone postrzeganie smaków i to co naturalne budzi u niego niechęć. My uważamy, że są pyszne, właśnie dzięki temu, że są naturalne i dlatego za każdym razem z wielkim entuzjazmem otwieramy paczkę i testujemy ich produkty.

 

Cena

Około 12zł za baton proteinowy to niemało. Ma on jednak sporą gramaturę (65g) i nie musi być spożywany codziennie, tylko po najcięższych treningach. Poza tym w porównaniu do konkurencji, wyróżnia się bardzo wysoką jakością oraz naturalnym składem opartym na produktach, które zostały wyprodukowane zgodnie z zasadami Fair Trade. To zapewne podwyższa jego cenę, ale z naszej strony zapewniamy, że warto wydać kilka złotych więcej i mieć pewność, że spożywamy pełnowartościowy produkt, a nie chemiczny batonik, niewiele różniący się od zwykłych słodyczy dostępnych w sklepach spożywczych.

 

Batony proteinowe od MuleBar na stałe zagoszczą więc w naszym pobiegowym menu, zwłaszcza po ciężkich treningach, a jak działają? Pozostaje wierzyć, że bardzo dobrze. W końcu MuleBar nigdy nas jeszcze nie zawiódł!

Komentarze Facebook