Nadmorski Festiwal Biegowy Darłówko 2017 – zaprasza!

9 września szykuje się nie lada gratka dla wszystkich, którzy uwielbiają dwie rzeczy – bieganie i nasze piękne, polskie morze. Darłówko – znane przede wszystkim z pięknej plaży, oraz klimatycznych kafejek i smażalni – tym razem zaprasza biegaczy, najlepiej z całymi rodzinami!   

Organizatorzy w pierwszej edycji proponują dystanse półmaratonu, 10km oraz 5km. Start i meta wszystkich biegów będzie zlokalizowana przy darłowskim porcie, a trasy będą prawie w całości plażowe. Solidna dawka jodu oraz niezapomniane widoki – gwarantowane!

Fragment trasy półmaratonu – można by biec bez końca…

Po biegu biegacze otrzymają atrakcyjne, kolorowe medale (dla każdego dystansu inny medal), a w strefie kulinarnej czekać będzie… Fish Party! Świeżutka, smażona rybka oraz piwo z lokalnego browaru. Brzmi dobrze? I tak właśnie będzie.

Warto dodać, iż ideą biegu nie jest tylko sama rywalizacja sportowa, ale też pokazanie naszego polskiego morza z nieco innej perspektywy – nie tylko jako miejsca na urlop gdzie je się gofry i leży godzinami na słońcu, ale jako miejsca sprzyjającego aktywności. Dodatkowo samo Darłowo to jedna z najbardziej malowniczych nadbałtyckich miejscowości i z pewnością warto się tam wybrać, nie tylko w sezonie. 

Darłowo to nie tylko morze , to także wspaniałe, średniowieczne zabytki, które warto przy okazji poznać.

Głównym organizatorem oraz inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Wojtek Gontarz – przesympatyczny właściciel darłowskiego Bike Cafe oraz zapalony biegacz, który kiedyś do Darłowa przyjechał i się w nim zakochał. Teraz chce pokazać jego piękno także innym zapraszając na bieg. Nasz portal z przyjemnością wspiera medialnie ten piękny projekt i z pewnością sami również pojawimy się we wrześniu w Darłowie. 

Zapraszamy do śledzenia fanpage’a imprezy – NADMORSKI FESTIWAL BIEGOWY