nietypowe biegi

13. Wodoodporne buty potrzebne od zaraz – Bieg rzeką Prosną

To jeden z najbardziej oryginalnych biegów w naszym kraju. Zawodnicy mieli do pokonania 3,5 km biegu w tym na początku prawie 2 km przez rzekę Prosną. Błoto, bagna, pola i brodzenie w rzece po kolana – tak przedstawiały się atrakcje tego morderczego biegu.

W latach 2011-2012 zorganizowano 2 edycje tego ciekawego przedsięwzięcia w Wyszanowie (pow. Wieruszowski). W 2013 nie zorganizowano już imprezy w jej legalnej postaci, ale sympatycy biegu zorganizowali projekt (Nielegalnego) Biegu rzeką Prosną. W tym roku trwają plany reaktywacji legalnego i jedynego w swoim rodzaju biegu rzeką Prosną.

 

nietypowe biegi
fot. Adam Kaźmierski

14. Półmaraton w 8 minut? – Nocna Ściema w Koszalinie

Zależy Ci na nowej życiówce w maratonie lub półmaratonie? A czy biegając maraton w okolicach 4 godzin dasz wiarę, że skończysz go po 3 godzinach? Tak, jeśli wystartujesz w tym biegu! Start o godzinie 2 w nocy w dniach przesunięcia czasu na zimowy, po godzinie cofamy zegarki i mamy dodatkową, godzinną bonifikatę czasową. W rezultacie tego można z powodzeniem wykręcić wręcz kosmiczne wyniki (np. półmaraton w 8 minut), szkoda tylko że to jednak tylko ściema ;).

 

Komentarze Facebook