Najstarsza kobieta na świecie, która ukończyła maraton. Jej wiek szokuje cały świat!

Jestem za stary na bieganie. To nie dla mnie, to dobre dla młodych. Takie teksty można usłyszeć wielokrotnie od starszych osób, które sport kojarzą tylko z młodością. Dla wielu aktywność kończy się już po 40, ale… nie dla niej!

Ta kobieta przeczy wszelkim stereotypom i pokazuje, że biegać można w każdym wieku. Nazywa się Hariette Thompson i 31 maja ukończyła maraton w Sant Diego (USA) mimo, iż ukończyła już 92 lata! Czas jaki osiągnęła to 7:24:36.

Jak sama przyznała – nie było to łatwe, w okolicach 34 kilometra miała spory kryzys, który jednak udało się jej pokonać. Dzięki temu wyczynowi stała się najstarszą kobietą na świecie, która ukończyła dystans maratoński. Jest babcią dziesięciu wnucząt i jak sama przyznaje – bieganie jest jej sposobem na pokonywanie codziennych trudności.

Biegać zaczęła w wieku 76 lat i jak na razie ma na koncie 15  ukończonych maratonów. Ten rok nie był dla niej łaskawy, ponieważ w styczniu zmarł jej mąż, z którym żyła ponad 68 lat. Potem doszła infekcja nogi, którą jednak udało się pokonać.

Ta krzepka babcia udowadnia, że niemożliwe nie istnieje – to potężna dawka motywacji, którą mogłaby obdarować tysiące młodszych biegaczy. Dzięki bieganiu – pomaga chorym na nowotwory i przede wszystkim sobie, zapewniając zdrowie i świetną formę. Trzymamy kciuki za jej dalsze wyczyny i życzymy jeszcze wielu lat biegania!