BIEGOLOGIA.PL | Naukowa strona biegania

Newline wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegaczy ma bardzo ciekawą propozycję kolekcji jesień/zima 2014. Szarości i czernie powoli odchodzą w zapomnienie, a biegacze zaczynają trenować w zdecydowanych kolorach. Strój a la ninja cieszy się już coraz mniejszą popularnością i bardzo dobrze, bo nie wygląda to ani dobrze, ani też nie zapewnia widoczności po zmroku.  

 

Kolekcja Visio 360 to intensywne barwy żółte w przypadku kolekcji męskiej:

 

4d0fc837-5118-4db9-bedf-4db320acbc9a

 

oraz róż w kolekcji damskiej: 

 

f019ba62-e6bb-438b-ab45-567f09cb7740

 

Do naszej redakcji trafiły kurtki VISIO JACKET więc mieliśmy je okazje sprawdzić w terenie. Zarówno model męski jak i damski doskonale sprawuje się w warunkach typowo jesiennych czyli w niskich temperaturach i co najważniejsze w warunkach ograniczonej widoczności.

VISIO JACKET dobrze chroni od wiatru i daje odczucie komfortu termicznego nawet w okolicach 0 stopni. Otwory wentylacyjne zapewniają cyrkulację powietrza, a wysoki kołnierz dodatkowo ochrania przed zimnem. Wersja męska posiada zamykaną kieszonkę z tyłu, do której mozna schować klucze czy dokumenty. Dużą zaletą dla pań może być informacja, że krój damskiej wersji jest tak stworzony, że podkreśla kobiece kształty.

 

To zdjęcie zostało wykonane w warunkach prawie całkowitego zaciemnienia
To zdjęcie zostało wykonane w warunkach prawie całkowitego zaciemnienia

Najważniejsze jednak to co wyróżnia obie kurtki to bezpieczeństwo dzięki żywym barwom i wbudowanym odblaskowym panelom z mikropryzmatycznego materiału, który odbija światło z powrotem do jego źródła. Daje to unikalny efekt, a biegacz jest widoczny nawet w całkowitej ciemności gdy tylko padnie na niego choćby najmniejsza wiązka światła.

To bardzo ważna kwestia i jednocześnie największa zaleta VISIO JACKET, ponieważ zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo biegacza po zmroku. Aby Twoja widoczność była jeszcze lepsza warto zaopatrzyć się w pozostałe części garderoby z kolekcji Visio (będziesz wtedy widoczny z każdej strony stąd nazwa kolekcji 360) i zapewniamy – nie jest to marketingowa ściema.

 

Więcej na temat bezpiecznego biegania pisaliśmy w artykule JAK BIEGAĆ BEZPIECZNIE.

Poniżej obie testowane przez nas wersje VISIO JACKET. Jakość zdjęć nie jest wysoka, ponieważ na testy w terenie zabieramy zawsze mały, podręczny aparat. Odblaskowe refleksy widać jednak znakomicie:)

 

Damska wersja Visio Jacket to bardzo dobra propozycja dla kobiet lubiących odważne barwy i ceniących sobie bezpieczeństwo
Damska wersja Visio Jacket to bardzo dobra propozycja dla kobiet lubiących odważne barwy i ceniących sobie bezpieczeństwo

 

10819585_1004234189592684_1436199006_o
Męska kurtka VISIO Jacket nie wszystkim się musi podobać. Niektórzy nie lubią tego koloru, ale jego zaletą jest świetna widoczność

 

fot. Biegologia.pl
Ciemność to żywioł kurtek VISIO JACKET. Im ciemniej tym lepszy efekt. fot. Biegologia.pl
Komentarze Facebook