Nieoficjalny rekord Polski Zalewskiego na 300m, kolejny świetny bieg Joanny Jóźwik (IAAF Rieti)

fot.przegladsportowy.pl

IAAf World Challenge w Rieti był pokazem szybkości naszych dwóch młodych lekkoatletycznych talentów – Joanny Jóźwik oraz Karola Zalewskiego. Nasza brązowa medalistka z Zurychu po raz drugi w karierze pokonała barierę 2min na 800m i z wynikiem 1:59.95 zajęła 3 miejsce w swojej konkurencji. Zalewski pobiegł na nietypowym dystansie 300m gdzie wygrał z nowym, nieoficjalnym rekordem Polski – 31.93 wygrywając z Włochem – Matteo Galvana (32.01) i Estończykiem – Marko Niita (32.24).

Nieco gorzej poszło naszym 800-metrowcom – Adam Kszczot był czwarty z wynikiem 1:44.35 a brązowy medalista z Zurychu – Artur Kuciapski dopiero 8 z wynikiem 1:46.09. Zwyciężył Algierczyk – Taoufik Makhloufi (1:43.83). Przebieg tej rywalizacji był bardzo burzliwy – jeszcze 200m przed metą Kszczot miał duże szanse na rekord Polski czyli wynik poniżej 1:43.22 jednak Senegalczyk Mor Seck (zając) przyblokował go odbierając szanse zarówno na zwycięstwo jak i rekordowy wynik.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKobiecy styl i bezkonkurencyjny zwrot energii – Nowe adidas Energy Boost!
Następny artykułJak biegać bezpiecznie?
Tomasz Peisert

Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.