Nike Air Max 2015: amortyzacja, dopasowanie, styl

Blisko 30 lat temu Nike dosłownie zmieniło zasady gry w świecie butów sportowych, wprowadzając
Air Max 1 – pierwszy model z widoczną poduszką gazową Nike Air. Kolejne edycje serii przesuwały granice sztuki projektowej, zawsze wyróżniając się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Najnowsza odsłona klasyka – Air Max 2015 – posiada całkowicie nową cholewkę, dopasowującą się
do stopy w ruchu. Stanowi ona dopełnienie poduszki Max Air, chroniącej stopę na jej całej długości.

 

air-max-2015-3

 

 

Podczas prac nad nowym modelem zespół projektowy Nike skupił się na zapewnieniu miękkiej
i sprężystej amortyzacji oraz idealnego dopasowania. W tym celu opracowano cholewkę wykonaną
ze specjalnej, ultralekkiej siateczki. W efekcie AM 2015 jest lżejszy od swego poprzednika i waży zaledwie ok. 306 g w przypadku damskiego rozmiaru 8 i ok. 366 g dla rozmiaru męskiego 10.

 

Nike-Air-Max-2015-Black-Yellow-Orange---1-3

 

 

Bez ograniczeń

Cholewka AM 2015 gwarantuje biegaczom elastyczność, dopasowanie i poczucie komfortu. Wykorzystanie wspomnianej syntetycznej siateczki pozwoliło na redukcję ilości szwów do minimum. Rozwiązanie to zapewnia poczucie wsparcia, zachowując jednocześnie wyjątkową lekkość i wentylację.

Włókna siatki o zróżnicowanej gęstości splotu pozwoliły na strategiczne rozmieszczenie stref stabilizujących i wentylacji. Ponadto, cholewkę uzupełniono o system lin Nike Flywire, doskonale obejmujący stopę. Obie technologie pozwalają na dynamiczne dopasowanie do stopy w ruchu.
Co więcej, wewnętrzne, miękkie wysłanie zapiętka zapobiega przesuwaniu się stopy wewnątrz buta,
a także zapewnia poczucie komfortu.

 

NIKE_AIR_MAX_2015_Meski_1

 

 

Maksimum amortyzacji

Cylindryczna konstrukcja poduszki Max Air gwarantuje najwyższą elastyczność podeszwy
przy zachowaniu amortyzacji na całej długości stopy. Rowkowanie podeszwy umożliwia gładkie przejście stopy od momentu kontaktu z podłożem, aż do wybicia z palców. Z kolei waflowy bieżnik pozwala uzyskać wyjątkową przyczepność. Zlokalizowana między poduszką gazową a cholewką pianka Cushlon stanowi idealne dopełnienie platformy amortyzacyjnej, gwarantując płynny i pewny krok.

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNew Balance – blogowe podsumowanie roku 2014
Następny artykułBiegowy ekshibicjonizm – czyli po co w ogóle biegamy w zawodach?
Tomasz Peisert

Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.