W dniach 22-24 lipca, za sprawą Mistrzostw Europy na dystansie długim, Poznań stanie się europejską stolicą triathlonu. Cykl: Road to Enea Challenge Poznań, to zawodów, które mają przygotować pasjonatów sportu do poznańskiego święta triathlonu. W tym roku dołączyły do niego 2 nowe imprezy: II Bieg Czekoladowy oraz II Duathlon Tor Poznań!

 

Każdy z zawodników, mających w planach triathlonową rywalizację na najwyższym poziomie, wie, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do zawodów. Aby wspomóc sportowców w budowaniu formy, organizatorzy Enea Challenge Poznań 2016 rozszerzyli ofertę imprez wchodzących w skład Road to Enea Challenge Poznań o II Duathlon Tor Poznań oraz II Bieg Czekoladowy – Smak Lata.

 

duathlon_logo

Tor Poznań przyjmie triathlonistów

Już 24 kwietnia na Torze Poznań odbędzie się druga edycja zawodów Duathlon Tor Poznań. Po sukcesie pierwszej imprezy, postanowiono kontynuować tę formę rywalizacji w tym nietypowym dla triathlonistów miejscu.

W duathlonie mogą wziąć wszyscy, którzy ukończyli 14 rok życia. Uczestnicy zawodów zaczną od 4 km biegu, następnie pokonają 12 km niezwykle szybkiej trasy rowerowej, a wszystko zakończy 2-kilometrowy biegowy finisz. Wszystko odbędzie się na Torze Poznań, gdzie dzięki wysokiej jakości nawierzchni zawodnicy będą mieli warunki do sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Po raz kolejny triathloniści pokazują, że nie ma dla nich żadnych granic. Bez względu na miejsce, zawsze są w stanie zrealizować solidny trening. Wystarczy sobie przypomnieć Maraton Spinningowy na dachu Kupca Poznańskiego. Duathlon na Torze Poznań, znanym raczej z popisów fanów sportu motorowego, nie powinien nikogo dziwić – mówi Wojciech Kruczyński, organizator Enea Challenge Poznań. – Tego typu zawody w przeddzień startu sezonu triathlonowego to idealna okazja, aby sprawdzić swoją dyspozycję – dodaje.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie: http://duathlonpoznan.pl/

2bieg_czekoladowy

Smaki lata dla triathlonistów

2 miesiące później, 24 czerwca, triathloniści i biegacze będą mogli sprawdzić swoją formę biegową podczas kolejnej edycji Biegu Czekoladowego. Na zawodników czeka krótka (5 km), ale wymagająca trasa poprowadzona alejami poznańskiej Cytadeli. Dodatkowo, oprócz rywalizacji biegowej, będzie można sprawdzić się w zawodach Nordic Walking.

W związku z tym, że to będzie pierwszy weekend letnich wakacji, dla wszystkich dzieci zostały przygotowane dodatkowe atrakcje. Najmłodsi będą mogli sprawdzić swoją formę biegową podczas specjalnych dziecięcych biegów na dystansach 300 m, 600 m bądź 900 m (w zależności od grupy wiekowej).

24 czerwca pobiegniemy z hasłem „Słodko, Zdrowo i Bezpiecznie”. Słodko, ponieważ to najsłodszy bieg w Poznaniu. Zdrowo, ponieważ promujemy zdrowy styl życia oraz każdy będzie mógł przejść bezpłatną konsultację medyczną. Bezpiecznie, ponieważ w związku z wakacjami szkolnymi wraz Komendą Miejską Policji w Poznaniu oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego będziemy promować bezpieczny wypoczynek – mówi Przemysław Walewski, maratończyk oraz ambasador Enea Challenge Poznań. – Wszystkich zapraszamy do udziału w II Biegu Czekoladowym. Oferujemy aktywnie spędzony czas w miłym towarzystwie oraz mnóstwo pysznej czekolady! – zachęca Walewski.

Więcej informacji na temat Biegu Czekoladowego można znaleźć na stronie: http://www.biegczekoladowy.pl/

 

Road_to_2

Przedsmak triathlonowych emocji

Imprezy z cyklu Road to Enea Challenge Poznań to tylko przedsmak tego, co będzie się działo podczas weekendu 22-24 lipca w Poznaniu. Głównym punktem tego triathlonowego święta będą Mistrzostwa Europy na dystansie długim, na które do stolicy Wielkopolski przyjadą najlepsi zawodnicy w Europie. Dodatkowo, triathloniści będą rywalizować indywidualnie na dystansie sprinterskim, olimpijskim oraz średnim, a także w sztafecie na dystansie średnim. Na wszystkich czeka ogrom zarówno sportowych, jak i kulturalnych atrakcji. Więcej o Enea Challenge Poznań można znaleźć na stronie: http://challenge-poznan.pl/.

Natomiast zapowiedź poznańskiego triathlonowego święta sportu można zobaczyć na stronie: https://vimeo.com/152404311.

Komentarze Facebook