Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy kibicowali Tomkowi Walerowiczowi – zwycięzcy polskiej edycji Wings for Life 2016. Po tym sukcesie Tomek postanowił stawić czoło nowemu wyzwaniu – oto co napisał na swoim facebookowym profilu: 

„04 grudnia w hiszpańskiej miejscowości Los Alcazares odbędą się Mistrzostwach Świata w biegu na 100km. Start w tych zawodach będzie dla mnie największym biegowym wyzwaniem i na pewno nie pojadę tam na wycieczkę tylko po nowy rekord życiowy. Relaks na hiszpańskiej plaży pozostawię dla mojej rodzinki, to chętniej ze mną pojadą.
Przy okazji dodam, iż start w tej imprezie będzie wymagał ode mnie dokonania pewnych zmian m.in. dołączenia do klubu sportowego i wyrobienia licencji PZLA. Myślę, iż znalazłem już grupę ludzi, którzy mogą mi w tym temacie pomóc, ale dopóki nie będzie to sfinalizowane nie chciał bym zdradzać szczegółów.”

Warto dodać, że Tomek posiada znakomity rekord życiowy na tym właśnie dystansie, który wynosi 6:53:57 (wynik uzyskany w 2015 roku w Kaliszu). Będziemy więc śledzić jego przygotowania i trzymać kciuki za udany start w Hiszpanii.

Komentarze Facebook