Od Wielkiego Muru przez Rygę i Manchester po Wawel – biegi 17-18 maja 2014

Great Wall Marathon – Chiny

kina_great_wall_marathon_kravler_q0e4956

15-ty raz biegacze z całego świata mogli wziąć udział w jednym z najbardziej niesamowitych maratonów – maratonu, którego trasa biegnie po słynnym Wielkim murze Chińskim.  W tym roku bieg ukończyły 43 biegaczki oraz 115 biegaczy. Najlepsi na mecie okazali się:

Wśród mężczyzn:    Andrew HILL (Australia) – 6:28:23

A wśród kobiet: Jenna McGrevey (Wielka Brytania) – 7:44:10

Nordea Rigas Maratons – Łotwa

W kraju położonym nieco bliżej naszych granic – na Łotwie, w stolicy kraju – Rydze – odbył się kolejny duży maraton z tradycjami (pierwszy raz przeprowadzono go w 1991r.). Wyniki pierwszych trójek najlepszych biegaczy i biegaczek poniżej:

EventPage-KipsangvsBekele

Bieg na 10 km w Manchesterze – był sygnowany głównie jako pojedynek dwóch wielkich biegaczy – Wilsona Kipsanga Kiproticha  i  Kenenisy Bekele.

9. Marcin Chabowski –  29:42

W rywalizacji kobiet oczy widowni były zwrócone natomiast na broniącą tytuł etiopkę – Tirunesh Dibaba. Biegaczka nie zawiodła i na mecie uplasowała się na pierwszej pozycji. Wyniki:

Kobiety:

1. Tirunesh Dibaba – 31:09

2. Gemma Steel – 32:10

3. Polline Wanjiku – 32:10

10. Dominika Nowakowska – 33:41

13 Cracovia Maraton – Polska

Po kilku dniach ulewnych deszczów – w jednym z naszych największych maratonów, biegacze musieli pobiec po zmienionej trasie, gdyż Bulwary Wiślane były całkowicie zalane.  Na nowej trasie dystans 42,195 km ukończyło 5376 biegaczy, a czołowe miejsca zajęli: