Już za 3 miesiące Warszawa stanie się prawdziwą mekką biegaczy. Stolica będzie gościć zawodników i zawodniczki z całej Polski podczas kolejnej edycji Orlen Warsaw Marathon, 26 kwietnia 2015! Przypominamy Wam o tym, ponieważ zostało nieco ponad 12 tygodni czyli okres, w którym realizowane są najważniejsze części planów treningowych. 

Orlen Warsaw Marathon już pierwszą edycją wdarł się przebojem do polskiego kalendarza imprez masowych. Niewysoka opłata startowa, bogaty pakiet, niebudząca zastrzeżeń organizacja oraz wyjątkowa atmosfera to tylko kropla w morzu atutów tego biegu.

Warto zarejestrować się już teraz, bo choć limit zgłoszeń to aż 10 tysięcy – może on się szybko wyczerpać, biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie tą imprezą. W kwestii opłat startowych Organizatorzy zrobili spory ukłon w stronę biegaczy ustalając równa opłatę startową aż do 19.04.2015 – czyli tydzień przed startem. Jej wysokość to 89zł co biorąc pod uwagę europejskie standardy – nie jest wygórowaną ceną.

Orlen Warsaw Marathon to nie tylko wspaniałe święto biegania dla amatorów, ale również doskonałe pole do popisu dla zawodowców. Wysoka pula nagród przyciąga znakomitych zawodników – to tutaj w zeszłym roku Henryk Szost uzyskał najlepszy wynik w maratonie na polskiej ziemi – 2:08:55, co dało mu 3 miejsce.

 

Orlen Warsaw Marathon to emocje od startu do mety! fot.gola.pro
Orlen Warsaw Marathon to emocje od startu do mety! fot.gola.pro

 

W tegorocznej edycji najszybszy mężczyzna oraz najszybsza kobieta zainkasują po 70 tys złotych. Dodatkowe nagrody pieniężne są przewidziane również dla pierwszych trójek kategorii wiekowych, dla najszybszego polskiego debiutu (K+M), dla zawodników niepełnosprawnych, w klasyfikacji Mistrzostw Polski oraz za rekordy Polski (K+M). Pula nagród jest więc imponująca i jest o co walczyć.

Dla tysięcy amatorów biegania najważniejsza jest jednak niepowtarzalna atmosfera, którą widać na każdym kroku. Nawet jeśli nie przepadasz za Warszawą – ta impreza przypadnie Tobie do gustu.

 

Orlen Warsaw Marathon 2014
Nasze redakcyjne małżeństwo – Ola i Tomek tuż przed finiszem Orlen Warsaw Marathonu 2014.

 

Dlaczego Wam to wszystko piszemy? Bo wiemy to wszystko z autopsji: to właśnie na Orlen Warsaw Marathon w 2014 zadebiutowała nasza redakcyjna koleżanka – Ola uzyskując niezły wynik 3:10:49 prowadzona przez swojego męża – Tomka (redaktora naczelnego Biegologia.pl). Mamy więc osobiste przekonanie, że jest to impreza, którą z ręką na sercu możemy polecić innym.

 

 

Komentarze Facebook