Ostatnia edycja legendarnego polskiego maratonu!

Już za 2 dni – 21 czerwca wystartuje X Visegrad Maraton. Niestety tegoroczna edycja będzie ostatnią – wielu biegaczy ubolewa z tego powodu, ponieważ to maraton, który już od pierwszej edycji stał się legendą. Niezwykle wymagająca trasa ze słowackiego Podolinca do polskiego Rytra była corocznym wyzwaniem dla setek biegaczy, a problem z ukończeniem mieli nieraz zawodnicy biegający płaskie maratony poniżej 3h!

Niezapomniane krajobrazy, atmosfera, której nie da się porównać do żadnej innej  oraz wielokrotnie – bieg w palącym słońcu to wspomnienia, których biegaczom nikt już nie odbierze.

Kto ma szansę wystartować w tegorocznej edycji ma niebywałe szczęście – sami chcieliśmy pobiec, ale obowiązki redakcyjne nam to uniemożliwiły.

Mamy nadzieję jednak, że bieg ten będzie jeszcze kiedyś reaktywowany, bo naszym zdaniem był on jednym z najlepszych imprez biegowych w Polsce.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTrasa 16 PKO Poznań Maratonu – jak zwykle ciekawa i jak zwykle wolna
Następny artykułDrużynowe Mistrzostwa Europy Czeboksary – 4 miejsce i dobre starty Polaków
Tomasz Peisert

Redaktor naczelny, współwłaściciel, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc grupy treningowe oraz tworząc poczytne teksty/felietony. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km – 35:19.