O tym, że owsianka jest dobrą i zdrową alternatywą dla biegaczy wiemy od dawna. Bogactwo składników mineralnych, białka oraz witamin to zalety wobec, których sportowcy, w tym biegacze nie powinni przejść obojętnie. Czasami jednak jesteśmy najzwyczajniej w świecie znudzeni jej smakiem, bo w końcu ile razy można jeść jedno i to samo?

Jest jednak na to sposób! Na polskim rynku pojawiła się właśnie (a raczej próbuje się przedostać) marka Runners’s Delight – producent specjalnych owsianek dla biegaczy, które są wzbogacone o dodatkowe mieszanki suplementów, które w zależności od wariantu smakowego – spełniają różne funkcje. Do naszej redakcji trafiło kilka opakowań tego wynalazku i pierwsze co nam się spodobało to całkowicie naturalny skład – zero konserwantów, sztucznych barwników oraz aromatów. Uwagę zwraca również ciekawa forma opakowania – bez zbędnych akcentów graficznych – wszystko jasno, przejrzyście i od razu widać z jakim smakiem mamy do czynienia.

Opakowania oprócz tego, że są fajnie zaprojektowane zawierają już odmierzoną porcję produktu, który wystarczy zalać gorącą wodą i odczekać 3 minuty przed spożyciem.

Przez kilka dni testowaliśmy następujące smaki:

  • brown – o smaku mocca (energia)
  • yellow – o smaku bananów i masła orzechowego (nawodnienie)
  • black – o smaku ciemnej czekolady (na dzień zawodów)
  • cinnamon – o smaku szarlotki (regeneracja)
  • green – o smaku sera z ziołami (regeneracja mięśni)
  • orange – o smaku przyprawy tikka masala (działanie przeciwzapalne)

Oprócz testowanych przez nas smaków w ofercie znajdują się jeszcze: słodkie chilli, wanilia, jagodowa muffinka i tarta z wiśniami. Jak więc widać twórcom nie zabrakło kreatywności jeśli chodzi o wachlarz smaków jakie oferuje swoim odbiorcom. Jest w czym wybierać, a jak jest ze smakiem?

Ogólnie można powiedzieć, że jest bardzo dobrze – większość z nich smakowało nam bardzo i dawało sporą przyjemność z degustacji. Nasi faworyci to: ciemna czekolada, szarlotka i banan z masłem orzechowym. Te smaki były dla nas łatwo przyswajalne i niezbyt natrętne – po prostu były smakowite. Nieco gorzej było w przypadku sera z ziołami, chociaż nie można powiedzieć, że było to niedobre. Po prostu bardzo odbiegało od reszty smaków i stanowiło niemałe zaskoczenie dla naszych kubków smakowych. Jedynym smakiem, który chyba usunęlibyśmy z oferty był tikka masala, mimo, iż jesteśmy gorącymi zwolennikami kuchni indyjskiej – owsianka o tak orientalnym smaku po prostu nam nie pasowała – była mdła i na wszelki wypadek spożywałem ją nad zlewem;)

 

runner delight

 

Nasze owsianki jedliśmy około 2-3h przed treningiem i trzeba przyznać, że nie obciążały żołądka oraz zapewniały dość długie zapasy energii. W tym temacie możemy je śmiało polecić jako posiłek przed bieganiem.

Ogólna koncepcja produktu jest bardzo ciekawa i warta uwagi – owsianki według producenta spełniają również dodatkowe funkcje, które opisałem nieco wcześniej, a co wynika z zastosowanych mieszanek suplementów. Można mieć pewne wątpliwości czy przy tak niskiej gramaturze produktu możemy liczyć na opisane na produktach efekty w dużym stopniu. Myślę jednak, że paradoksalnie jest to kwestia marginalna – produkt sam w sobie stanowi ciekawą alternatywę posiłku zarówno przed, jak i po treningu i na pewno warto go wypróbować. Nie trzeba od razu liczyć na ogromne efekty nawodnienia, regeneracji czy energii, ale warto je zjeść ze świadomością, że dostarczyliśmy do organizmu wartościowe i naturalne składniki, a dodatkowe kompozycje suplementów na pewno w jakimś stopniu pomogą.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.runnersdelight.pl

Samo wprowadzenie marki na rynek i jej stałe „zakotwiczenie” w naszym kraju jest uzależnione w dużej mierze od kosztów jakie muszą ponieść pomysłodawcy całego projektu, który możecie wspomóc poprzez stronę PolakPotrafi.pl To inicjatywa młodych, polskich biegaczy, którzy chcieliby pokazać światu swój produkt – my trzymamy za nich kciuki i śmiało za ten innowacyjny pomysł, jakość i smak możemy wystawić ocenę 9/10!

 

Komentarze Facebook