Paula Radcliffe pobiegnie 12 października w Sopocie!

Już 12 października w Sopocie podczas pierwszej edycji biegu Verve 10k Run zobaczymy rekordzistkę świata w maratonie – Paulę Radcliffe. Biegaczka swoją obecnością niewątpliwie podkreśli rozmach organizacyjny całej imprezy, w której wystartuje blisko 3 tysiące biegaczy.

Paula była już w Sopocie podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Ergo Arenie (wtedy w roli korespondentki BBC). Przypomnijmy, że jest ona posiadaczką jednego z najbardziej niewiarygodnych wyników w historii lekkoatletyki – jej rekord świata w maratonie 2:15:25 ustanowiony w 2003 pozostaje do dziś nieosiągalny przez jakąkolwiek inną biegaczkę. Jest to czas, którego nie powstydziłoby się wielu zawodowych maratończyków.

Paula w swojej karierze dwukrotnie pokonała także barierę 2:18. Jest zatem autorką trzech najlepszych wyników w maratonie na świecie. Czwarty wynik należy do Kenijki Mary Keitany (2:18:37 Londyn 2012).

Jak zatem widać Paula to bezapelacyjnie sportowa gwiazda wielkiego formatu. 12 października można więc się spodziewać sporych kolejek po autografy do niej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJo Pavey – udany związek receptą na sukces?
Następny artykułKobiecy styl i bezkonkurencyjny zwrot energii – Nowe adidas Energy Boost!
Tomasz Peisert

Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.