Dokładnie za miesiąc, w sobotę, 15 października, w podwarszawskiej Lesznowoli odbędzie się „Bieg po Dynię”. Biegacze po raz drugi będą biegać na 5-kilometrowej trasie wśród dyniowych pól uprawnych. Impreza odbywa się w ramach Lesznowolskiego Święta Dyni.
Minęło 14 lat od kiedy w Gminie Lesznowola odbył się pierwszy bieg. Przez 12 lat był to „Minimaraton Niepodległości”. W ubiegłym roku bieg został zaprezentowany w zupełnie nowej odsłonie. Zmienił się nie tylko dystans, z 4 kilometrów i 219,5 metrów, na 5 kilometrów, ale również nazwa imprezy. Teraz jeszcze bardziej oddaje charakter październikowej Lesznowoli – mówi Rafał Skorek, Dyrektor Centrum Sportu w Gminie Lesznowola.

Jak co roku nie zabraknie atrakcji dla młodych sportowców. Organizatorzy przygotowali krótsze dystanse dla młodszych biegaczy – 300, 600 i 1000 metrów. Biegi dla dzieci i młodzieży odbędą się na stadionie lekkoatletycznym przy ZSP w Lesznowoli.

unnamed-1
Na brak zajęć nie będą narzekać młodzi artyści, kibice i rodzice. Impreza połączona będzie z Lesznowolskim Świętem Dyni. Przy Zespole Szkół Publicznych w Lesznowoli powstanie Dyniowe Miasteczko, gdzie ustawione będą stragany z dyniami. Dla dzieci zaplanowano konkursy na najładniej pomalowaną dynię oraz warsztaty malowania dyń, które prowadzą instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury.
Internetowa rejestracja na bieg będzie możliwa od czwartku, 15 września, poprzez stronę www.biegpodynie.pl. Opłata startowa wynosi 30 zł w biegu głównym oraz 10 zł w biegu dzieci. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, medal na mecie oraz zupę krem z dyni.
Limit uczestników wynosi 200 osób w biegach dzieci i 300 w biegu głównym. Jeśli pula miejsc nie wyczerpie się w sprzedaży internetowej, będzie można także zgłosić się w dniu biegu. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Zespole Szkół Publicznych w Lesznowoli i czynne w godzinach 9:30 – 11:30.
Bieg po Dynię odbędzie się 15 października. Start biegu głównego przewidziany jest na godzinę 12:00. Więcej informacji na www.biegpodynie.pl.
Komentarze Facebook