fot. Wojciech Jargilo

Są takie regiony w Polsce gdzie biegacz czuje się jak w raju – świeże, czyste powietrze, błękitne jeziora i zielone, pachnące lasy. Mnóstwo biegowych ścieżek i natura, której tak często nam brakuje. W tym roku będzie mieć miejsce pierwsza edycja biegu w regionie, który kilka lat temu był na ustach całej Polski za sprawą „kontrowersyjnej” obwodnicy – chodzi o unikalną Dolinę Rospudy. To Półmaraton Doliną Rospudy oraz Bieg Bakałarza na 12km.

Takie widoki czekają na biegaczy, którzy 1 maja pobiegną w Półmaratonie Doliną Rospudy. fot. onavi.pl

Start do obu biegów odbędzie się z rynku w Bakałarzewie i tutaj też będzie miało miejsce miasteczko biegowe. Bieg odbędzie się 1 maja i wystartuje o godz. 12:00. Połmaraton i Bieg Bakałarza startują razem, a po 1.5km trasy rozwidlają się. Obie trasy są niezwykle piękne widokowo i dość wymagające, ale taki właśnie jest ten region – pełen urokliwych lasów, wzgórz i jezior. Na trasie przewidywana jest muzyka na punktach, a być może nawet zespoły ludowe zachęcające do biegu. Dla wszystkich uczestników będą zapewnione pamiątkowe medale, a po biegu – losowanie nagród, impreza integracyjna, ognisko, regionalne jedzonko i trunki. 

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów!!! Warto wybrać się na ten regionalny bieg nawet z daleka, a widoki i lokalna gościnność na pewno zapadną Wam na długo w pamięci.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Aktywni Znad Rospudy, Gmina Bakałarzewo, Gmina Filipów, Starostwo Suwalskie, Nadleśnictwo Olecko.

Z naszej własnej inicjatywy objęliśmy patronat medialny nad tym biegiem i będziemy się starać maksymalnie zachęcić Was do startu w tym magicznym miejscu.

Link do wydarzenia na fb – www.facebook.com/events/146788889165648/

Komentarze Facebook