PREMIERA FILMU DOKUMENTALNEGO ULTRA HBO EUROPE – NIEZWYKŁA HISTORIAULTRAMARATOŃCZYKÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W GRECKIM SPARTATHLONIE

Ultra to tytuł niezwykłego filmu dokumentalnego wyprodukowanego przez HBO Europe,
opowiadającego o biegaczach, którzy walczą ze swoimi ograniczeniami i słabościami. Reżyserem filmu jest Węgier Simonyi Balázs, uczestnik Spartathlonu, który postanowił stanąć za kamerą i przyjrzeć się uczestnikom biegu. Dokument będzie miał premierę 23 sierpnia w HBO2 i HBO GO.

Bohaterami obrazu jest kilka osób, których życiem jest bieganie. Ekstremalny sport jest dla nich sposobem na ucieczkę od codzienności, radzenie sobie ze stresem oraz pokonywanie własnych słabości. Celem biegaczy jest ukończenie niezwykle wymagającego i wyczerpującego Spartathlonu liczącego 246 kilometrów, który muszą przebiec w ciągu 36 godzin. Każdy z nich wystawia swoje ciało i umysł na ogromną próbę. Aby dobiec do mety, muszą wygrać walkę ze swoimi demonami i obezwładniającym zmęczeniem.

Kameralny i szczery do bólu film dokumentalny o sile ludzkich marzeń, ogromnej pasji i zaangażowaniu. Reżyser Simonyi Balázs (Finał) pokazuje pełnych zaangażowania uczestników ultramaratonów, dla których bieganie jest sposobem na odkrywanie siebie i kontemplację. Każdy kilometr wyścigu dostarcza im innych odczuć i emocji. Twórcom udaje się pokazać zdeterminowanych ludzi, którzy wbrew wszelkiej logice walczą ze swoimi ograniczeniami, skrajnym zmęczeniem i niewyobrażalnym bólem.

Ultra film dokumentalny, 85 min., Węgry 2017, reż. Simonyi Balázs. Premiera 23 sierpnia w HBO2 I HBO GO.
Komentarze Facebook