PZU Gdynia Półmaraton został członkiem AIMS – Association of International Marathons and Distance Races. To kolejny krok ku budowie prestiżu imprezy oraz jej promocji poza granicami kraju. W chwili obecnej do startu w marcowym biegu zapisanych jest już ponad 3000 osób. Do końca roku obowiązuje niższa opłata startowa.

Cieszy nas, że już w pierwszym roku PZU Gdynia Półmaraton dołšcza do rodziny AIMS. To nie zdarza się często – mówi Piotr Jakóbik z organizującej bieg agencji Sport Evolution. – W ten sposób budujemy prestiż wydarzenia. Otwierajš się też możliwośœci promocji zagranicznej. Dla przykładu, już w styczniu o gdyńskim półmaratonie dowiedzš się czytelnicy wydawanego przez AIMS i IAAF magazynu Distance Running – dodaje.

Na początku listopada PZU Gdynia Półmaraton dołączył też do projektu Road Races Poland, którego celem jest promocja najlepszych masowych imprez sportowych w Polsce poza granicami kraju. Marcowy bieg był dzięki temu promowany m.in. na targach podczas maratonu w Atenach.

logo

Po 4 tygodniach od uruchomienia zapisów internetowych, na liśœcie startowej gdyńskiej „połówki” znajduje się już ponad 3000 zawodników. Co ważne, do końca grudnia obowišzuje niższa opłata startowa – 70 złotych. Rejestracja prowadzona jest za poœrednictwem strony internetowej www.pzugdyniapolmaraton.pl.

20 marca zawodnicy wystartujš ze Skweru Koœciuszki, aby następnie pobiec głównymi ulicami miasta, w tym dwukrotnie ulicę ŚŒwiętojańską. Ostatni etap prowadził będzie Bulwarem Nadmorskim, aż do mety usytuowanej przy Akwarium Gdyńskim. Trasa otrzymała już atest PZLA i AIMS.

W ramach PZU Gdynia Półmaratonu przewidziane sš także biegi dla dzieci i młodzieży oraz targi sportowe Fit Living Expo. Organizatorem wydarzenia jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution we współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu. Więcej informacji na www.pzugdyniapolmaraton.pl.

Komentarze Facebook