Radosław Dudycz powalczy o rekord Polski w kat.M40 w Półmaratonie w Gdańsku
fot.dziennikbaltycki.pl

Radosław Dudycz to jeden z najbardziej utytułowanych polskich biegaczy. Dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Polski w maratonie (2009, 2010), dwukrotnie srebro (2005,2012) oraz jeden raz brąz (2013). Jest też brązowym medalistą Mistrzostw Polski z Piły (2004) oraz zwycięzcą sporej liczby biegów ulicznych na długich dystansach.

W tym roku Radek skończył 41 lat i wciąż utrzymuje bardzo wysoką formę. W rozgrywanym ostatnio 53. Biegu Westerplatte zajął 3 miejsce z wynikiem 31:21. Na ostatniej konferencji prasowej przed AmberExpo Półmaraton Gdańsk zapowiedział, że ma bardzo ambitny cel – planuje zaatakować rekord Polski w kat M40, który wynosi 1:07:14. Ma to być dopełnieniem jego 25 letniej sportowej kariery, gdyż jak sam stwierdził – ten start będzie jego ostatnim oficjalnym występem w zawodach.

Mamy jednak dobrą wiadomość – zakończenie kariery nie oznacza w przypadku Dudycza zaprzestanie biegania. Ostatni oficjalny start to jak sam Radek stwierdził – będzie to ostatni bieg, do którego się tak mocno przygotowywał. Po półmaratonie w Gdańsku będzie więc dalej startował, a w rozmowie z dziennikarzami nie wykluczył, że być może spróbuje też w przyszłości pobić rekord Polski w kat.M50.

Radek słynie z waleczności i tego, że nie odpuszcza aż do mety. Mamy nadzieję, że jeszcze powalczy w biegach
Radek słynie z waleczności i z tego, że nie odpuszcza aż do mety. Mamy nadzieję, że jeszcze długo nie zejdzie ze sportowej sceny. fot. PAP
Komentarze Facebook