OD REDAKCJI

Biegologia.pl to portal stworzony przez biegaczy z pasją. Powstaliśmy 21 stycznia 2014 roku i przebojem wdarliśmy się do zabieganej części sieci.

Choć naszym hasłem przewodnim jest naukowa strona biegania, to nasza biegowa tematyka, którą poruszamy jest znacznie szersza. Trening biegacza, odżywianie biegacza, psychologia biegania, testy sprzętu biegowego to tylko niektóre z tematów, o których piszemy.

Naszą specjalnością są jednak felietony – luźne teksty ukazujące bieganie w przeróżnych kontekstach, czasami szczere do bólu, czasami humorystyczne, a czasami budzące kontrowersje i skłaniające do dyskusji.

I taka jest właśnie nasza misja – przekazywać wiedzę, ale i budzić emocje. U nas nigdy nie wieje nudą, a jak to pięknie określiła jedna z naszych czytelniczek – na Wasze teksty czeka się jak na pierwszą gwiazdkę w Wigilię. I tak ma właśnie być – chcemy być coraz lepsi i rozwijać się dla Was. Bądźcie z nami.

Redaktor Naczelny

Tomek_PeisertTomasz Peisert
tomasz.peisert@biegologia.pl
publikacje >>

Redaktor naczelny. Biegacz – amator od 14 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc grupy treningowe oraz tworząc poczytne teksty/felietony. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:57:17 i półmaraton 1:18:17.

Redaktor

aleksandra_peisertAleksandra Peisert
aleksandra.peisert@biegologia.pl
publikacje >>

Bieganie trenuje od 12 roku życia. Za czasów juniorskich biegaczka średnio i długodystansowa (startująca pod panieńskim nazwiskiem Nowak), kilka razy stawała na podium Mistrzostw Polski, oraz była członkiem kadry narodowej na ME i MŚ juniorów. Obecnie trenuje pod półmaratony i maratony, w biegach ulicznych często staje na podium, w bieganiu najbardziej lubi rywalizację. 

Rekordy życiowe: maraton 3:10:49, półmaraton 1:23:40. 

Redaktor współpracujący

kacprzak-150x150Michał Kacprzak
redakcja@biegologia.pl
publikacje >>

Biega od 13 lat i nie wyobraża sobie, żeby miał przestać. W maratonie złamał 3 godziny, ale chce więcej! Chętnie dzieli się swoją pasją, pomysłami i uwagami na temat biegania.

Menadżer Projektu

marcin_sielowskiMarcin Sielowski
marcin.sielowski@msimedia.pl

To mój kolejny biegowy projekt. Tym razem będzie TYLKO na temat, mega merytorycznie, a może nawet naukowo… neologizm BIEGOLOGIA zobowiązuje :) W biegologii wymyślam, planuję, wdrażam, sprawdzam kody i obsługuję szanownych klientów.

Z HUMOREM :)

Bieganie to synonim wolności. Wie to chyba każdy biegacz. Dla większości wystarczającym poczuciem bycia pozbawionym ograniczeń jest bieg w pięknej scenerii, walka z samym...

CIEKAWOSTKI

Przygotowujesz się przez kilka miesięcy do startu, w którym masz jakiś cel - czy to poprawa wyniku, zajęcie miejsca w kategorii wiekowej, czy może...