Biegologia.pl to portal stworzony przez biegaczy z pasją. Powstaliśmy 21 stycznia 2014 roku i przebojem wdarliśmy się do zabieganej części sieci. Znajdziecie u nas biegowe porady, ciekawostki, felietony, zapowiedzi imprez i wszystko co związane z bieganiem. Piszemy prosto z mostu, bez ściemy i sztucznej politycznej poprawności.

Jesteśmy jedynym tego typu serwisem w Polsce, który oferuje cos więcej niż tylko przekazywanie suchych, biegowych faktów. Pikanterii dodaje fakt, że potrafimy poruszyć tematy, które ukazują również ciemniejszą stronę biegania. Naszymi pomysłami i akcjami interesują się największe polskie media – takie jak TVN, Polskie Radio czy Radio Zet. Współpracujemy i testujemy sprzęt czołowych sportowych marek: Nike, Adidas, Reebok, Newline, Jabra czy Polar. Wspieramy wielu biegaczy oraz biegi charytatywne, pomagamy w promocji przeróżnych biegów I oragnizujemy konkursy dla naszych czytelników.

Szeregi naszej redakcji zasila grono znakomitych biegowych ekspertów, których wiedzą oraz doświadczeniem dzielimy się razem z Wami. U nas nie sposób się nudzić – zapraszamy!

 

REDAKTOR NACZELNY

Tomasz Peisert
Redaktor naczelny, współwłaściciel, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc grupy treningowe oraz tworząc poczytne teksty/felietony. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km - 35:19.

z-ca REDAKTORA NACZELNEGO

Aleksandra Peisert
Bieganie trenuje od 12 roku życia. Za czasów juniorskich biegaczka średnio i długodystansowa (startująca pod panieńskim nazwiskiem Nowak), kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski, oraz uczestniczka ME i MŚ juniorów. Obecnie trenuje pod półmaratony i maratony. Zwyciężała w niezliczonej ilości biegów, uparta I zacięta - w bieganiu najbardziej lubi rywalizację. Jej aktualne rekordy życiowe to: maraton - 3:07:03, półmaraton - 1:21:50, 10km - 36:41.

MENADŻER PROJEKTU

Marcin Sielowski
Biegacz z ponad 10 letnim stażem, pomysłodawca i współwłaściciel serwisu. Właściciel grupy medialnej MSI Media. Zaangażowany w wiele projektów, ale Biegologia to jego oczko w głowie. Efektem jego kreatywności i pomysłowości jest obecny layout Biegologii, który jest czytelny, funkcjonalny i cieszący się bardzo dobrymi opiniami wśród biegaczy. Jest odpowiedzialny za techniczną sferę funkcjonowania portalu - dzięki niemu wszystko działa jak należy, a nasi drodzy czytelnicy mogą każdego dnia odwiedzać Biegologię w poszukiwaniu nowych informacji. Marcin jest również osobą odpowiedzialną za reklamę w naszym serwisie zatem w przypadku chęci nawiązania współpracy, prosimy kontaktować się mailowo na adres:

REDAKTOR | EXPERT, MARATONY

Małgorzata Sobańska
Aktualna rekordzistka Polski w maratonie (2:26:08 - Chicago 2001). 2-krotna mistrzyni kraju w półmaratonie (1999 i 2004), 5-krotna wicemistrzyni Polski: 3000m (1991), 5000m (1995), 10000m (1999), zwyciężczyni maratonu w Londynie (1995), zwyciężczyni maratonu w Warszawie (2008), zwyciężczyni półmaratonu w Warszawie (2009). Posiadaczka świetnych rekordów życiowych - m.in. 10km - 32:33 i półmaraton 1:11:47. W redakcji Biegologii jest naszym niekwestionowanym autorytetem jeśli chodzi o długie dystanse, a zwłaszcza maratony.

REDAKTOR | JOGA & FITNES

Paulina Holtz
Aktorka filmowa i teatralna, jedna z najbardziej aktywnych kobiet show-biznesu. Jest amatorką biegania oraz jogi, współautorką świetnie przyjętego poradnika "Po pierwsze joga" (https://m.facebook.com/popierwszejoga/. Od maja 2016 aktorka jest instruktorką treningu siłowego Strongfirst hardstyle ( http://www.centrumkb.pl/paulina-holtz/ ) oraz jedną z kilkunastu kobiet w Polsce i drugą z Warszawy, która dostała się do elitarnej grupy atletów Top Team Polska ( http://www.centrumkb.pl/top-team-paulina-holtz/ ), pikanterii dodaje fakt, że wszystkie te niezwykłe wyniki uzyskała będąc na diecie wegańskiej. Jest także jednym z niewielu w Polsce instruktorów treningu FlexibleSteel, budującego siłę i mobilność z wykorzystaniem technik z różnych sportów. Nie tylko sama aktywnie trenuje ale prowadzi także zajęcia w warszawskiej Akademii Kettlebells. Ma za sobą wiele szkoleń a jednocześnie stara się swoją wiedzą pomagać innym. Na naszym portalu dzieli się z Wami poradami dotyczącymi jogi, fitnesu oraz jej specjalności czyli ćwiczeń z kettlebells.

REDAKTOR | DIETA

Magda Maćkowiak
Biegaczka górska zakochana po uszy w Tatrach, miłośniczka zdrowej kuchni, rysuje piękne portrety i zaraża innych pozytywną energią. Na Biegologii Magda dzielić się będzie z Wam swoimi fit-przepisami na zdrowe dania, przekąski, a nawet słodkości.

REDAKTOR | PSYCHOLOGIA SPORTU

Martyna Nowak
Psycholog sportu, psycholog Reprezentacji Polski podczas Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 oraz I Igrzysk Europejskich Baku 2015. Współpracuje z zawodnikami reprezentującymi najwyższy światowy poziom. Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS oraz Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Wykładowca na międzynarodowych konferencjach, prowadzi wykłady i szkolenia dla trenerów i psychologów dotyczące metod stosowanych w psychologii sportu. Autorka publikacji z zakresu psychologii sportu. Autentyczność przekazywanej wiedzy testuje startując w imprezach biegowych i zawodach triathlonowych. Na Biegologii jest naszą konsultantką w szeroko pojętej psychologii sportu oczywiście w kontekście biegania.

REDAKTOR | BIEGI PRZESZKODOWE

Rafał Kasza
Zapalony sportowiec i wizjoner. Reprezentant Polski w biegach z przeszkodami. Jeden z czołowych zawodników Spartan Race w Europie centralnej i biegów przeszkodowych w Polsce. Pasjonat starych aut i zdrowej kuchni. Właściciel Klubokawiarni Czar PRL-u w samym sercu Zielonej Góry. Zawodnik Mistrza Polski 2016 w biegach przeszkodowych, HUSARIA RACE TEAM. Reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Europy SPARTAN RACE 2016 ( SZKOCJA). Reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Europy OCR 2016 (HOLANDIA). V-ce Mistrz Polski na 2000m z przeszkodami. Reprezentant Polski na meczu lekkoatletycznym Litwa, Estonia, Kraje Nadbałtyckie.

REDAKTOR | STREFA ULTRA

Bartosz Gorczyca
Jeden z najlepszych i najbardziej utalentowanych biegaczy górskich w historii Polski. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Biegach Górskich, zwycięzca takich prestiżowych biegów jak: Zimowy Ultramaraton Karkonoski, Bieg 7 Dolin, Bieg Ultra Granią Tatr czy Łemkowy na Ultra Trail na dystansie 150km. Rekord życiowy na 3000m - 8:45,91, 5000m – 15:21. Jest naszym specjalistą I autorytetem w temacie biegów górskich.

REDAKTOR | KORESPONDENT

Maciej Otawski
Nasz redakcyjny korespondent z Warszawy. Maratończyk i właściciel serwisu easymove.com.pl. Pasjonat sportu i niezwykle pozytywny człowiek. Jest naszym przedstawicielem na konferencjach prasowych oraz sportowych eventach organizowanych w stolicy.

REDAKTOR | MODA BIEGOWA & MARKETING SPORTOWY

Rafał Gośko
Biega od 1991 roku! Od 1995 roku związany z duńską marką Newline, której jest przedstawicielem na Polskę. Alfa i omega jeśli chodzi o rynek biegowy w naszym kraju. Zna jego specyfikę i jest cały czas na bieżąco z aktualną sytuacją w tym temacie. Na Biegologii jest naszym ekspertem w temacie: mody biegowej, marketingu oraz rynku biegowego. Dzieli się też z nami swoimi spostrzeżeniami w kwestii socjologii biegania, bo Rafał to również świetny obserwator sportu jako zjawiska społecznego.

REDAKTOR | SUPLEMENTACJA & MOTYWACJA

Tomasz Szajda
Biega od ponad 25 lat, pasjonat wszystkiego co związane ze sportem biegowym. Jego główne zainteresowania związane są z żywieniem, suplementacją oraz motywacją sportowców. Wychodzi z założenia, ze zmotywowany i prawidłowo ukierunkowany zawodnik może przenosić góry. W ubiegłym roku doznał poważnej kontuzji zerwania ścięgna Achillesa, dziś biega ponad pięćset kilometrów miesięcznie przygotowując się do maratonu. Legitymuje się następującymi rekordami personalnymi: 1500m – 3’59” – Bydgoszcz 2001 2000m – 5’36” – Bydgoszcz 2001 5km – 15’30” – Turek 2002 10km – 32’43” – Koło 2003 półmaraton – 1h15’42” – Okonek 2005 maraton – 2h45’43” – Berlin 2009

REDAKTOR | STREFA ULTRA

Piotr Stańczak
Biegacz o niespotykanej zaciętości. Biega dopiero od trzech lat, a już ma na swoim koncie pierwsze sukcesy w biegach ultra – m.in. 3 miejsce w OPEN w ultramaratonie GwiNT na dystansie 110km. Założyciel dynamicznie rozwijającej się grupy Czerwonak Biega, animator sportu i dyplomowany trener biegowy. Na Biegologii służy swoimi radami w kwestii przygotowań do biegów ultra. Zainteresowane osoby, które chciałyby z Piotrem rozpocząć współpracę w zakresie begów ultra, treningu obwodowego lub funkcjonalnego zapraszamy do kontaktu >> kom. 736 990 777

REDAKTOR

Michał Kacprzak
Biega od 13 lat i nie wyobraża sobie, żeby miał przestać. W maratonie złamał 3 godziny, ale chce więcej! Chętnie dzieli się swoją pasją, pomysłami i uwagami na temat biegania.