26 lutego rozpoczął się Dolnośląski Puchar Sportów Wytrzymałościowych. To pierwszy na Dolnym Śląsku cykl zmagań pucharowych, w ramach których organizatorzy zaplanowali 8 imprez sportowych, gdzie swoich sił spróbują zarówno, biegacze, triathloniści, kolarze i pływacy.

Imprezą, która zainaugurowała pucharowe zmagania był rozgrywany 26 lutego, marcinkowicki CrossAnt. Do wyboru biegacze mieli tam dwa dystanse 12 km oraz 23 km, po trudnej przełajowo-crossowej trasie.
W tym roku CrossAnt to pierwsze zawody otwierające cały cykl Dolnośląskiego Pucharu Sportów Wytrzymałościowych, w skład którego wchodzi 8 imprez sportowych, zarówno biegowych, duathlonowych czy triathlonowych, jak Triathlon Mietków czy Półmaraton Mietkowski, rozgrywanych od lutego do września na Dolnym Śląsku. Mamy różne dystanse, gdzie będziemy mogli zdobywać punkty do klasyfikacji generalnej i różne poziomy zaawansowania, tak żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – wyjaśnia Tomasz Sakuta, główny organizator.

Dodatkowo każdy kto ukończy 6 z 8 startów uzyska tytuł MULTIFINISHERA DPSW. Dla pierwszych stu osób sa przewidziane nagrody, a na najlepszą szóstkę zawodników w kategorii OPEN kobiet
i mężczyzn czekają także bonusy pieniężne.

Koniec lutego to już czas na zakończenie zimowego snu i zabranie się do sportowej pracy. Przyjdź i sprawdź się przed wiosennymi startami!

Poniżej zamieszczamy kalendarz imprez organizowanych w ramach DPSW:

CrossAnt – 26 lutego 2017, crossAnt.pl

Wrocławska Dycha – 12 marca 2017, wroclawska-10.pl

Cross Uraz Duathlon CUD – 26 marca 2017, cudnadodra.pl

Bieg Mietkowski – PÓŁMARATON – 23 kwietnia 2017, biegmietkowski.pl

Śniadanie Mistrzów – 14 maja 2017, naczas.com

Triathlonowa Sztafeta Firmowa – 10 czerwca, triathlonfirmowy.pl

Triathlon Mietków – 10-11 czerwca 2017, trithlonmietkow.pl

Triathlon Zgorzelec – 17 września 2017, triathlonzgorzelec.pl

Komentarze Facebook