Skład reprezentantów Polski na 15 IAAF Mistrzostwa Świata Juniorów (konkurencje biegowe)

fot. www.sosirslubice.pl

W dniach 28.06-30.06.2014 podczas odbywających się 68 Mistrzostw Polski Juniorów nasi juniorzy oraz juniorki mieli ostatnią szansę na zdobycie minimów kwalifikacyjnych do tegorocznych 15 IAAF Mistrzostw Świata Juniorów  w amerykańskim Eugene (22.07-27.07.2014). Spośród reprezentujących nasz kraj sportowców zobaczymy m.in. znakomicie spisującą się w tym sezonie Sofię Ennaoui, która wystąpi na dwóch dystansach 1500m oraz 3000m, a także równie mocną w tym roku sprinterkę Ewę Swobodę, która pobiegnie na 100m.

Dzisiaj został ogłoszony skład naszych reprezentantów. Przedstawiamy zawodniczki oraz zawodników, którzy wystąpią w konkurencjach biegowych:

Juniorki
100 m – Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory)
200 m, sztafeta 4x 100 m – Zofia Wróblewska (WLKS Wrocław)
400 m, sztafeta 4x 400 m – Adrianna Janowicz (MKS Baszta Szamotuły)
1500 m, 3000 m – Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice)


Sztafety:
sztafeta 4x 100 m – Kamila Ciba (MOS CSiR  Dąbrowa Górnicza)
sztafeta 4x 100 m – Klaudia Gołąbek (AZS AWFiS Gdańsk)
sztafeta 4x 100 m – Kamila Janowska (GKS Olimpia Grudziądz)
sztafeta 4x 100 m – Weronika Błażek (MMKS Gdańsk)
sztafeta 4x 400 m – Karolina Ciesielska (KS AZS UWM Olsztyn)
sztafeta 4x 400 m – Natalia Bartosiewicz (MKS Żak Biała Podlaska)
sztafeta 4x 400 m – Aleksandra Szczerbaczewicz (KS AZS UWM Olsztyn)
sztafeta 4x 400 m – Oliwia Pakuła (KKS Victoria  Stalowa Wola)

 

Juniorzy
1500 m – Roman Kwiatkowski (OKS Start Otwock)
110 m ppł. – Dawid Żebrowski (MKS-SMS Victoria Racibórz)


Sztafety:
sztafeta 4x 100 m – Dominik Kopeć (KS Agros Zamość)
sztafeta 4x 100 m – Jacek Kabaciński (MKS-MOS Płomień Sosnowiec)
sztafeta 4x 100 m – Marcin Talacha (MKS Pogoń Siedlce)
sztafeta 4x 100 m – Tomasz Mudlaff (LKS Ziemi Puckiej Puck)
sztafeta 4x 100 m – Jakub Gasikowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
sztafeta 4x 400 m – Przemysław Waściński (MUKS Kadet Rawicz)
sztafeta 4x 400 m – Kajetan Duszyński (TS AKS Chorzów)
sztafeta 4x 400 m – Wiktor Suwara (AZS Łódź)
sztafeta 4x 400 m – Łukasz Smolnicki (SKLA Sopot)
sztafeta 4x 400 m – Patryk Nurkowski (LKS Jantar Ustka)