Spartathlon 2014 – Andrzej Radzikowski na podium legendarnego biegu!

Andrzej Radzikowski - polski heros na mecie w Sparcie / fot. Dariusz Ciećwierz - fanpage Spartathlon 2014 - kibicuj Polaków

26 września 2014 – ponad 350 śmiałków wyruszyło na trasę legendarnego biegu ultra prowadzącego z Aten do Sparty – Spartathlonu. To 246 kilometrów morderczego wysiłku, w palącym greckim słońcu i z dużą ilością przewyższeń. Już samo ukończenie biegu w limicie czasu (36 godzin) jest niewiarygodnym wyczynem, a co dopiero zajęcie miejsca na podium!

W tym roku podczas 32-giej edycji Spartathlonu – Polska miała swój mocny biegowy akcent – Andrzej Radzikowski z czasem 25 godzin 49 minut i 5 sekund wbiegł na metę jako trzeci! To niesamowity wyczyn gdyż przez wszystkie poprzednie edycje tylko raz Polak stanął na podium tego biegu ( w 2007 roku – drugą lokatę zajął Piotr Kuryło z czasem 24:29:41).

Oprócz Andrzeja w pierwszej dziesiątce uplasował się także wspomniany juz Piotr Kuryło – zajmując 8 miejsce z czasem 26:53:11. Warto dodać, że Piotr Kuryło na bieg do Aten przybiegł z Polski! To ponad dwa tysiące kilometrów i około 70km pokonywanych dziennie biegiem!

Na liście startowej razem z Andrzejem i Piotrem widniało 9 zawodników z Polski:

Zbigniew Malinowski, Paweł Kotlarz, Stanisław Giemza, Jacek Latała, Piotr Sawicki, Marek Złonkiewicz, Marcin Zieliński