Tereny wokół PGE Narodowy będą areną drugiego tegorocznego biegu The Color Run, który odbędzie się 10 września w Warszawie. Trasa licząca 5 kilometrów poprowadzi dookoła stadionu, a kompletnie pokolorowani biegacze dotrą na błonia, gdzie odbędzie się wielobarwny festiwal z energetyczną muzyką i całą masą atrakcji.

O wyborze takiego miejsca na The Color Run zdecydowała świetna lokalizacja w centrum miasta oraz możliwość wytyczenia płaskiej trasy, którą z łatwością pokonają całe rodziny. Na nieco ponad 6 tygodni przed imprezą zostało już tylko 3 tysiące biletów z puli 10 tysięcy, jakie organizatorzy przygotowali na to wydarzenie.

The Color Run zawita na tereny położone dookoła stadionu PGE Narodowy po raz drugi. W tym samym miejscu w ubiegłym roku odbyła się pierwsza polska edycja tego wyjątkowego biegu, w którym wzięło udział 10 tysięcy uczestników.

„Zdecydowaliśmy się ponownie poprowadzić The Color Run dookoła biało-czerwonego stadionu, ponieważ ta lokalizacja świetne sprawdziła się w zeszłym roku. Łatwo trafić tutaj praktycznie z każdego zakątka miasta, można skorzystać z dobrze zorganizowanej komunikacji miejskiej – autobusów, tramwajów, metra oraz lokalnych pociągów, które zatrzymują się na pobliskiej stacji Warszawa Stadion. Spodziewamy się, że w tym roku zaproszenie do kolorowej zabawy przyjmie ponad 10 tysięcy uczestników, dlatego kwestia sprawnego dojazdu na imprezę ma kluczowe znaczenie. Poza tym stadionowe błonia spokojnie pomieszczą wszystkich uczestników festiwalu, podczas którego królować będzie nasz magiczny kolorowy proszek oraz energetyczna muzyka!” – mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor biegu The Color Run w Warszawie.

20150124Tempe_111-1024x683
The Color Run to nie jest jeszcze jeden bieg uliczny. Swoją wyjątkowość zawdzięcza kolorowym barwnikom, którymi obsypywani są na trasie uczestnicy ubrani w białe koszulki. Na każdym pokonanym kilometrze przyozdabiają je kolejne kolory: czerwień, błękit, żółć i fiolet. Barwniki są naturalne i całkowicie bezpieczne, ponieważ są przygotowywane na bazie skrobi kukurydzianej. Bez trudu można je zmyć wodą. Biegacze wystartują w dwóch falach, nie będzie obowiązywał pomiar czasu, liczyć będzie się tylko dobra zabawa i kto bardziej pokolorowany dotrze do mety!

„Wybierając miejsce na imprezę mieliśmy również na uwadze to, że „najszczęśliwsze 5km na świecie”, jak często nazywany jest The Color Run, to dla wielu uczestników debiut w pierwszym zorganizowanym biegu masowym. I wcale nas to nie dziwi, ponieważ trudno wyobrazić sobie lepszą atmosferę i warunki do rozpoczęcia przygody z imprezami biegowymi! Trasa jest niemal całkiem płaska, a dystans 5km nawet spacerkiem bez trudu pokonają całe rodziny z małymi dziećmi. Tym, którzy jeszcze zastanawiają się nad startem w The Color Run radzę szybko zarezerwować bilet! Bieg odbędzie się za nieco ponad 6 tygodni, a nam zostało już tylko 3 tysiące wejściówek z puli 10 tysięcy, które przygotowaliśmy nad to wydarzenie. 10 września pokoloruj stolicę razem z nami! – zachęca Sandra Gruszczyńska.

warsaw_Route
Pierwszy w tym roku The Color Run odbył się w Poznaniu na początku czerwca. W wydarzeniu wzięło ponad 7 tysięcy uczestników z całej Polski i z zagranicy, wśród nich m.in. aktorka Joanna Jabłczyńska oraz Maciej „Gleba” Florek, zwycięzca pierwszej edycji programu „You Can Dance – po prostu tańcz!”. Biletów na poznański ` zabrakło już na 2 tygodnie przed imprezą.

Każdego roku bieg ma inny motyw przewodni. Tegoroczna edycja nosi nazwę „The Color Run Tropicolor World Tour” i łączy w sobie przyjemność aktywności sportowych, zabawy i wypoczynku w wakacyjnym klimacie. Na mecie na uczestników czeka wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów akcji, festiwal z energetyczną muzyką i cała masa animacji.

Pierwsze wydarzenie The Color Run miało miejsce w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce bieg odbywa się od ubiegłego roku. W pierwszych edycjach, które odbyły się w Warszawie i w Poznaniu, wzięło udział łącznie 16 tysięcy uczestników.

Komentarze Facebook