Usain Bolt zaczyna sezon! Gdzie wystartuje najpierw?

usain bolt

Sześciokrotny mistrz olimpijski w sprincie Jamajczyk Usain Bolt swój sezon rozpocznie w Kingston na mityngu Camperdown Classic. Co ciekawe najszybszy człowiek świata nie wystąpi na swoich koronnych dystansach 100 i 200m. Pobiegnie natomiast na 400m, gdzie planuje pobić swoją życiówkę z 2007 roku –  45,28. 

Będzie to pierwszy etap na drodze do tegorocznych Mistrzostw Świata w Pekinie. Warto dodać, że Bolt w zeszłym sezonie startował zaledwie 4 razy (w tym raz na Stadionie Narodowym w Warszawie) z powodu kontuzji stopy, która pokrzyżowała mu plany. 

Trzymamy kciuki za tegoroczne wyczyny Jamajczyka!

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZnamy już nową trasę Orlen Warsaw Marathon 2015!
Następny artykułZmiana planów startowych – kiedy ma sens?
Tomasz Peisert

Redaktor naczelny, współwłaściciel, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc grupy treningowe oraz tworząc poczytne teksty/felietony. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km – 35:19.