Prawie 4 tys. osób wystartuje w tegorocznej, szóstej edycji Silesia Marathonu. Oprócz biegaczy z całej Polski znajdą się także maratończycy m.in. z Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Meksyku, Maroka, Izraela i Korei Południowej. Start i meta tegorocznego biegu ustawiona będzie przy Silesia City Center – centrum handlowe jest jednym ze sponsorów biegu.

 

Silesia Maraton – 3 biegi

Bieg główny to oczywiście maraton. Ta największa masowa impreza sportowa na Śląsku wystartuje już w niedzielę, 5 października. Zawodnicy podczas pokonywania trasy będą mijać 3 miasta – Siemianowice Śląskie, Mysłowice i Katowice.

 

Półmaraton 

Ci, którzy nie będę się czuć na siłach aby wystartować w maratonie lub po prostu wolą biegać krótsze dystanse będą mieli okazję wziąć udział w Silesia Półmaratonie, który wystartuje w tym samym czasie. Biegacze będą mieli do pokonania 21,097 km. Trasa obejmie 2 miasta – Siemianowice Śląskie i Katowice. Z kolei dzień wcześniej, 4 października, spod Silesii pobiegnie Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM.  Najkrótszy bieg VI edycji Silesia Marathon będzie liczył 4,2 km. Uczestnicy będą okrążać katowicki Spodek ulicami Chorzowską i Olimpijską.

 

Rekordowa liczba zawodników 

Rekordowo zapowiada się liczba uczestników VI edycji.  W głównym maratonie pobiegnie blisko 2 tysiące osób. Na starcie półmaratonu stawi się natomiast 972 zawodników. Z kolei swój udział w Mini Maratonie zapowiedziało ponad 1,1 tys. biegaczy. Najbardziej oblegana kategoria wiekowa to M30 – aż 1751 zawodników.

 

Zawodnicy z całego świata

Nie zabranie także obcokrajowców. W Silesia Marathon pobiegnie m.in. 17 Niemców, 8 Brytyjczyków, 5 Białorusinów, 3 Hiszpanów, a także zawodnicy z Maroka, Francji, Portugali, Czech, Holandii i Meksyku. W sumie aż z 18 krajów. Polskę reprezentować będą biegacze z całego kraju. Najwięcej z woj. śląskiego – ponad 3 tys. zawodników.

 

Komentarze Facebook