Kiedy po letnim sezonie znudziły się Wam biegi po ulicach miast, polecamy wybrać się 23 października 2016 r. na łódzki VII Półmaraton Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego. Mały, kameralny bieg (600-700 startujących), rozgrywany w bajkowej scenerii. Szum drzew, cisza, mieniące się jesienną paletą barw drzewa to elementy, które nieodzownie kojarzą się z Szakalowym półmaratonem.

zdjęcie 1

Masz ochotę przekonać się, czy pokonasz „Parowy Szakala” bez chwytania za linę? A może chcesz na własnej skórze przetestować pogodę – zbadać, czy będzie śnieg po kolana (jak w 2013 r.), czy złota polska jesień (jak w 2012 i 2014 r.)? Przyda Ci się śliczny szakalowy kubek? Kolejny medal, tym razem niewątpliwej urody? A może po prostu wpadniesz pobiegać po lesie, spotkać znajomych, zmęczyć się, powalczyć, a potem z satysfakcją wspominać zmagania na podbiegach? Już biegłeś w „Szakalu”? Zatem wiesz, że warto.

zdjęcie 5

Półmaraton poprowadzony został po łódzkim Lesie Łagiewnickim. To największy teren rekreacyjny w tym mieście i jeden z największych kompleksów leśnych znajdującym się w granicach miasta w Europie. Trasa przebiega w ponad 90% duktami i ścieżkami leśnymi z odcinkami o stromych podbiegach i zbiegach. Oczywiście, w miejscach najbardziej newralgicznych spotkamy pomocnych wolontariuszy, który zabezpieczą trasę i wskażą prawidłowy kierunek biegu. Organizator przygotował na trasie dwa punkty odżywcze, które rozlokowane będą w okolicach ósmego i czternastego kilometra.
mapka trasy

Pogoda jest stałym, nieodzownym towarzyszem „Szakala”. W ubiegłym roku biegliśmy w błogich promieniach jesiennego słońca zaś w edycji z 2013 r. zamiast biegać po szyszkach, liściach i korzeniach zmagaliśmy się z głębokim kopnym śniegiem – wspomina Szymon Drab, współorganizator – mimo tej niesprzyjającej aury bieg ukończyło 417 osób, to aż o 245 więcej niż w pierwszej-debiutującej edycji w 2010 r.


W skrócie:
Data: 23 października 2016 r.
Gdzie: Łódź – Arturówek (ul. Skrzydlata 75)
Ile kosztuje: do 23 września – 44 zł

www.szakalebalut.pl lub facebook

Zapisy >> 

Komentarze Facebook