VII Półmaraton Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego

Kiedy po letnim sezonie znudziły się Wam biegi po ulicach miast, polecamy wybrać się 23 października 2016 r. na łódzki VII Półmaraton Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego. Mały, kameralny bieg (600-700 startujących), rozgrywany w bajkowej scenerii. Szum drzew, cisza, mieniące się jesienną paletą barw drzewa to elementy, które nieodzownie kojarzą się z Szakalowym półmaratonem.

zdjęcie 1

Masz ochotę przekonać się, czy pokonasz „Parowy Szakala” bez chwytania za linę? A może chcesz na własnej skórze przetestować pogodę – zbadać, czy będzie śnieg po kolana (jak w 2013 r.), czy złota polska jesień (jak w 2012 i 2014 r.)? Przyda Ci się śliczny szakalowy kubek? Kolejny medal, tym razem niewątpliwej urody? A może po prostu wpadniesz pobiegać po lesie, spotkać znajomych, zmęczyć się, powalczyć, a potem z satysfakcją wspominać zmagania na podbiegach? Już biegłeś w „Szakalu”? Zatem wiesz, że warto.

zdjęcie 5

Półmaraton poprowadzony został po łódzkim Lesie Łagiewnickim. To największy teren rekreacyjny w tym mieście i jeden z największych kompleksów leśnych znajdującym się w granicach miasta w Europie. Trasa przebiega w ponad 90% duktami i ścieżkami leśnymi z odcinkami o stromych podbiegach i zbiegach. Oczywiście, w miejscach najbardziej newralgicznych spotkamy pomocnych wolontariuszy, który zabezpieczą trasę i wskażą prawidłowy kierunek biegu. Organizator przygotował na trasie dwa punkty odżywcze, które rozlokowane będą w okolicach ósmego i czternastego kilometra.
mapka trasy

Pogoda jest stałym, nieodzownym towarzyszem „Szakala”. W ubiegłym roku biegliśmy w błogich promieniach jesiennego słońca zaś w edycji z 2013 r. zamiast biegać po szyszkach, liściach i korzeniach zmagaliśmy się z głębokim kopnym śniegiem – wspomina Szymon Drab, współorganizator – mimo tej niesprzyjającej aury bieg ukończyło 417 osób, to aż o 245 więcej niż w pierwszej-debiutującej edycji w 2010 r.


W skrócie:
Data: 23 października 2016 r.
Gdzie: Łódź – Arturówek (ul. Skrzydlata 75)
Ile kosztuje: do 23 września – 44 zł

www.szakalebalut.pl lub facebook

Zapisy >> 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł95. rocznica Międzynarodowych Targów Poznańskich na rewersie maratońskiego medalu!
Następny artykułSrebrni sprinterzy Igrzysk Paraolimpijskich w Rio!
Biegacz z ponad 10 letnim stażem, pomysłodawca i współwłaściciel serwisu. Zaangażowany w wiele projektów, ale Biegologia to jego oczko w głowie. Efektem jego kreatywności i pomysłowości jest obecny layout Biegologii, który jest czytelny, funkcjonalny i cieszący się bardzo dobrymi opiniami wśród biegaczy. Jest odpowiedzialny za techniczną sferę funkcjonowania portalu - dzięki niemu wszystko działa jak należy, a nasi drodzy czytelnicy mogą każdego dnia odwiedzać Biegologię w poszukiwaniu nowych informacji. Marcin jest również osobą odpowiedzialną za reklamę w naszym serwisie zatem w przypadku chęci nawiązania współpracy, prosimy kontaktować się mailowo na adres: marcin.sielowski@msimedia.pl