5150 Warsaw Triathlon, czyli młodszy brat legendarnego IRONMANA zadebiutuje w stolicy już 12 czerwca. Zawodnicy zmierzą się z trasą o długości 1500 metrów pływania, 40 kilometrów na rowerze i 10 biegu przy aplauzie tysięcy warszawiaków. Meta na Placu Teatralnym. 

Historia triathlonu w Warszawie sięga połowy lat 80tych. Wtedy zorganizowano pierwsze zawody w stolicy. Od tamtej pory z przerwami wracał w różnych odmianach. Teraz wraca w wielkim wydaniu. Ponad 1000 zawodników, trasa na głównych arteriach miasta i meta na Placu Teatralnym. To po prostu trzeba zobaczyćmówi Michał Drelich, organizator zawodów. 

Organizacja 5150 Warsaw Triathlon to również ogromna promocja dla miasta. Zawody znajdują się w kalendarzu World Triathlon Corporation, dzięki czemu promowane są na całym świecie. W Polsce, kibice będą mogli śledzić zmagania zawodników za pośrednictwem TVP oraz relacji na TriathlonPoland.tv.

Triathlon z roku na rok staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Wielu mieszkańców stolicy to triathloniści. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i dać szansę wystartować „na własnym podwórku” przed oczami rodzin, sąsiadów, kolegów i koleżanek z pracy. Zachęcam warszawiaków do wyjścia na ulice i dopingowania triathlonistów. To dobra rozgrzewka przed wieczornym, pierwszym meczem Polaków na EURO 2016 we Francjimówi Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy. 

Więcej informacji oraz program imprezy dostępny jest na stronie www.5150warsaw.com oraz na www.facebook.com/5150warsaw. 
Partnerem strategicznym 5150 Warsaw Triathlon jest m.st. Warszawa.

Komentarze Facebook