Ponad półtora roku temu na rynku biegowym  pojawiła się inicjatywa Virtual Run Polska. Pomysłodawcą i Organizatorem jest fundacja Pomagam Na Medal, która organizuje biegi wirtualne, czyli takie, w których dzień, miejsce i godzinę startu wybierasz sam. Mówiąc prościej zapisujesz się na wydarzenie i biegniesz tam, gdzie aktualnie się znajdujesz.

Jak mają się teraz te biegi? Zaraz sprawdzimy ?

Wchodzimy na stronę virtualrun.com.pl i od razu rzuca nam się w oczy kilka dość ciekawych i istotnych informacji, czyli:

– ilość zarejestrowanych Biegaczy – 3832 osoby;

– ilość pokonanych kilometrów – 198.514 km;

– ilość zebranych środków na cele charytatywne – 38.836 zł.

Wiele osób zada pytanie „OK, ale czym to się różni od innych biegów?”

Fundacja Pomagam na medal organizuje biegi wirtualne, czyli takie, w których dzień, miejsce i godzinę startu wybierasz sam. W zamian za udział każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal, który wysyłają pocztą, więc chwilę trzeba na nie poczekać, ale naprawdę warto, bo są wyjątkowe:

TUTAJ KILKA MEDALI 

Nowe biegi organizowane są praktycznie co miesiąc, z nowym pomysłem, a przed wszystkim z nową inicjatywą pomocy potrzebującym.

Dodatkowo Fundacja utworzyła grupę na Facebook „Virtual Run Polska”  https://www.facebook.com/groups/virtualrunpolska/, gdzie wszyscy użytkownicy mogą w łatwy sposób nawiązywać ze sobą kontakt i wymieniać zdjęciami z pokonanych tras, jak i z medalami ?

Nie zapominając o entuzjastach dwóch kółek organizowane są także charytatywne rajdy rowerowe, czyli Virtual Bike www.virtualbike.com.pl/

Na stronie można się dowiedzieć, że jest już:

– zarejestrowanych Rowerzystów – 934 osoby;

– pokonanych kilometrów – 124.873 km;

– zebranych środków na cele charytatywne – 7.288 zł.

Zasada działania jest ta sama a medale wyjątkowe ?

TUTAJ KILKA MEDALI 

dav

Dla pływaków, którzy nie chcą na darmo pokonywać mil wodnych jest Virtual Swim www.virtualswim.com.pl Działa on dosłownie od kilku dni i można śmiało powiedzieć, że tak samo jak Virtual Bike jest pierwszy w Polsce jak i na Świecie ? Zawody te skierowane są dla zwolenników pływania na basenach i otwartych zbiornikach wodnych jak i kajakarzy ?

Dla Rowerzystów, jak i Pływaków fundacja przygotowała też osobne grupy – identycznie jak dla Biegaczy:

Virtual Swim 

Virtual Bike 

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here