Wystartował cykl CITY TRAIL!

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl biegów przełajowych w naszym kraju. Piąta ogólnopolska edycja tych zawodów rozpoczęła się w niedzielę, 25 września w Gdańsku. Spośród blisko 300 uczestników, którzy stawili się na linii startu najlepszym okazał się Michał Rolbiecki. Wśród pań triumfowała Ewelina Paprocka, która poprawiła rekord trasy kobiet.

Michał Rolbiecki to zawodnik doskonale znany w Trójmieście. W zawodach CITY TRAIL startuje od 2013 roku. W klasyfikacji generalnej zajmował dotychczas dwa razy drugie i raz trzecie miejsce. W niedzielnych zawodach pokonał 5-kilometrową trasę w czasie 17:47. – To był start czysto treningowy, ponieważ za tydzień biegnę maraton w Katowicach. Koledzy niekoniecznie naciskali, więc od startu wszystko było pod kontrolą – mówił na mecie Michał. – Niestety kilka dni temu dopadła mnie choroba – okropny ból gardła, kaszel, katar, więc czuję się kiepsko, ale nie składam broni, będę za tydzień walczył o wysokie miejsce wśród Polaków.

Tuż za plecami Michała na metę wbiegli Damian Sławiński (17:49) i Marcin Miszewski (17:53).

Mocnym akcentem zadebiutowała w CITY TRAIL zwyciężczyni biegu – Ewelina Paprocka, która ustanowiła rekord trasy kobiet – 20:01. Dotychczasowy rekordowy wynik należał do niestartującej tym razem Magdaleny Dias i wynosił 20:13. – To nie był bieg na 100 procent, ponieważ wczoraj startowałam w innych zawodach – na 10km, dlatego CITY TRAIL potraktowałam jako trening – zaznaczyła na mecie Ewelina, zwyciężczyni m.in. tegorocznego Biegu Westerplatte w Gdańsku. – O cyklu CITY TRAIL słyszałam już wcześniej, ale nigdy nie udało mi się wystartować. Teraz baczniej przyjrzałam się formule zawodów i postanowiłam, że dołączę do rywalizacji, bo takie biegi w terenie są przydane w treningu do dystansów, w których startuję „na ulicy” – 10km i półmaratonów.

Nie tylko zwyciężczyni niedzielnego biegu po raz pierwszy brała udział w CITY TRAIL. – Okolica jest mi znana, jednak podczas treningów te górki wydają się być łagodniejsze niż dzisiaj – na zawodach. Co nie zmienia faktu, że impreza jest naprawdę dobrze przygotowana – przyznała Iwona Zielińska, która debiutowała w CITY TRAIL. – Mój kolejny start to półmaraton w Gdańsku za 3 tygodnie, a gdzieś w tyle głowy jest też maraton, ale to jeszcze nie w najbliższej przyszłości.

Linię mety biegu głównego minęło 290 osób. Zanim na trasę wyruszyli dorośli swoje zawody miały dzieci startujące w CITY TRAIL Junior. To rywalizacja dla najmłodszych adeptów biegania, którzy startują na dystansach od 300m do 2km. W pięciu kategoriach wiekowych pobiegło łącznie 94 dzieci.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaką naukę wyciągnąć z biegowej porażki?
Następny artykułBieganie nie jest takie jak myślisz. Oszukujesz samego siebie.
Biegacz z ponad 10 letnim stażem, pomysłodawca i współwłaściciel serwisu. Właściciel grupy medialnej MSI Media. Zaangażowany w wiele projektów, ale Biegologia to jego oczko w głowie. Efektem jego kreatywności i pomysłowości jest obecny layout Biegologii, który jest czytelny, funkcjonalny i cieszący się bardzo dobrymi opiniami wśród biegaczy. Jest odpowiedzialny za techniczną sferę funkcjonowania portalu - dzięki niemu wszystko działa jak należy, a nasi drodzy czytelnicy mogą każdego dnia odwiedzać Biegologię w poszukiwaniu nowych informacji. Marcin jest również osobą odpowiedzialną za reklamę w naszym serwisie zatem w przypadku chęci nawiązania współpracy, prosimy kontaktować się mailowo na adres: