Czasami warto wybrać się na bieg w miejsce, którego jeszcze się nie zna. Na bieg, który wydaje sie wręcz nieco egzotyczny i niewiele o nim wiemy. Impreza, którą Wam proponujemy łączy sportową rywalizację ze wspaniałą polską historią. Wybierzcie się z nami do Stoczka! 

Już 11 lutego br. Rusza XVII Ogólnopolski Bieg Uliczny „Grzmią pod Stoczkiem armaty”. Bieg jest upamiętnieniem 186 rocznicy Bitwy pod Stoczkiem, rozegranej pomiędzy wojskami Królestwa Polskiego dowodzonymi przez gen. Józefa Dwernickiego, a oddziałami rosyjskimi.

Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 km. Tylko do 31 stycznia cena pakietu wynosi 30 zł. Limit zawodników to 250 osób. Każdy z uczestników otrzyma medal po przekroczeniu linii mety, koc termiczny, ciepły posiłek. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych przewidziane są puchary oraz upominki rzeczowe. Do biegu można zapisać się poprzez formularz elektroniczny znajdujący się na stronie:

www.e-gepard.eu/show-race/468 oraz www.biegwstoczku.pl

Tego dnia odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży, biegi osób z niepełnosprawnością oraz marsz Nordic Walking. Głównymi organizatorami biegu są LKS Dwernicki, Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta w Stoczku Łukowskim.

Bieg upamiętnia 186 rocznicę Bitwy pod Stoczkiem – o tym historycznym wydarzeniu możecie przeczytać TUTAJ 

Na trasie w Stoczku z pewnością będzie zaciekła walka o zwycięstwo, ale miejmy nadzieję, że nie tak krwawa jak na bitwie, którą widzicie na tym obrazie…

Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów!  

Komentarze Facebook