2 kwietnia odbędzie się XVIII edycja Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”. Impreza, która na przestrzeni lat zyskała wielu sympatyków – znana ze znakomitej organizacji oraz pięknych beskidzkich widoków przy jeziorze. 

Bieg posiada atest PZLA. Start i meta znajdują się na żywieckim Rynku, a przebieg trasy wygląda następująco: Rynek – Nowy Most – Zarzecze – Mała Tresna – Zapora – Tresna – Oczków – Moszczanica – Meta -Rynek. Taka trasa to gwarancja pięknych sportowych emocji i braku monotonii. 

Dla wszystkich, którzy ukończą bieg przewidziane są pamiątkowe medale, a dla najszybszych nagrody finansowe, także na Lotnej Premii na Zaporze w Tresnej. Warto wspomnieć, że sama trasa chociaż nie należy do najszybszych w kraju jest areną, na której pada bardzo dużo rekordów życiowych – przyczynia się do tego także dogodny termin oraz bardzo emocjonująca atmosfera. 

Zapisy trwają do 24 marca 2017 i już teraz serdecznie zapraszamy do startu w tym biegu! 

Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego zalicza się do cyklu imprez biegowych: Puchar Beskidów oraz Złota 50-tka. Szczegóły na stronie www.halfmarathon.zywiec.pl 

Poniżej prezentujemy oficjalne (filmowe) zaproszenie Organizatora na imprezę oraz projekt medalu na 2017 rok – jak widać, bardzo ciekawy i warto o niego powalczyć! 

 

 

Komentarze Facebook