XXV Mistrzostwa Polski Weteranów w Toruniu – pobito 29 rekordów Polski

W weekend 27-28 czerwca miały miejsce XXV Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Toruniu. Podczas imprezy zostało ustanowionych 29 rekordów Polski w konkurencjach zarówno biegowych jak i technicznych oraz 1 rekord Europy (Stanisław Kowalski w kat. +100 w rzucie dyskiem). Dodatkowo zostało poprawionych 50 rekordów Mistrzostw Polski.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza świetny wynik Wojciecha Seidla, który ustanowił rekord Polski na 100m w kat. M65 uzyskując 12.99 i będąc pierwszym Polakiem w tym przedziale wiekowym, któremu udało się pobiec poniżej 13 sekund. Poprzedni rekord należał do Henryka Krupy i wynosił 13.79. Wojciech Seidel pobił go aż o 0.80s! Seidel poprawił również mocno rekord Polski na 200m uzyskując 27.12 bijąc poprzedni rekord Włodzimierza Kostro o  blisko półtorej sekundy.

Cieszy również dobra postawa Antoniego Cichończuka, który po problemach zdrowotnych znowu zdobywa medale rangi mistrzowskiej. W Toruniu wygrał pewnie na dystansie 10000m w kat. M65 jako jedyny łamiąc barierę 40min (czas jaki uzyskał to 39:27.12)

Mistrzostwa Polski w Toruniu były dla wielu weteranów ostatnim sprawdzianem przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się od 5 do 16 sierpnia w Lyonie.