Zaczynamy testy pulsometru polskiej marki

A oto pulsometr, którego być może jeszcze nie znacie. Firma Krüger&Matz wypuściła właśnie na rynek model Navigator 100. Do tej pory produkowali głównie głośniki, radia samochodowe, smartfony czy tablety. Warto dodać, że jest to polska marka należąca do firmy Lechpol. Ten model jest ich pierwszym pulsometrem i jako pierwsi w Polsce mamy przyjemność go testować.

 

Sam zegarek wydaje się być bardzo solidnie wykonany i dość łatwy w obsłudze. Ma standardowe funkcje takie jak pomiar tętna, tempo biegu, międzyczasy czy wyznaczanie celu. To co mi bardzo odpowiada to wbudowany kompas pomagający w nawigacji do punktu startowego. Sprawia wrażenie dość masywnego, ale jak na swoje rozmiary jest lekki.

Do pulsometru dołączony jest pas mierzący tętno, klamra USB, uchwyt (chyba na rower) i specjalna aplikacja na płytce – SportTracks.

Ten model to mniej więcej półka cenowa Polara M400 (kosztuje około 500zł), ale czy będzie to dla niego konkurencja? Za 2 tygodnie przedstawię Wam relację z testów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzybka dycha w woj. śląskim na rozpoczęcie sezonu – Harpagan Sosnowiec zaprasza!
Następny artykułJubileuszowy Bieg Kazików zaprasza do Radomia
Tomasz Peisert
Redaktor naczelny, współwłaściciel, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc grupy treningowe oraz tworząc poczytne teksty/felietony. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km - 35:19.