Już 18 czerwca w malowniczej Puszczy Zielonce odbędzie się Zielonka Challenge – bieg na dystansie półmaratonu, maratonu oraz 75km. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasy po szlakach oraz duktach tego dużego kompleksu leśnego. Centrum zawodów i biuro zawodów mieścić się będzie w Owińskach koło Poznania, przy ul. Plażowej 1 nieopodal plaży Kąpieliska AKWEN Tropicana. Meta znajdować się będzie przy kąpielisku.

Trasy poszczególnych biegów będą wyglądać następująco:

„21+ km”: Z Owińsk przez Dziewiczą Górę do Ludwikowa. W Ludwikowie rozejście tras na dystans półmaratonu w stronę mety przez Pławno, Kamińsko, Potasze do mety w Owińskach.

„42+ km”: Z Owińsk przez Dziewiczą Górę do Ludwikowa. Następnie przez Tuczno południową stroną wokół jezior Stęszewskiego i Wronczyńskiego Dużego do Wronczyna, dalej północną stroną w/w jezior w kierunku Czernic, Zielonki. W Zielonce rozejście tras na dystansie maratonu w stronę mety przez Pławno i wspólny powrót przez Kamińsko, Potasze do Owińsk (meta).

„75+ km”: Z Owińsk przez Dziewiczą Górę, Ludwikowo, do Tuczna następnie południową stroną wokół jezior Stęszewskiego i Wronczyńskiego Dużego do Wronczyna, dalej północną stroną w/w jezior w kierunku Czernic, Zielonki, przez Dąbrówkę Kościelną, Dzwonowo, Niedźwiedziny, Sławicę, Łopuchówko, Głęboczek, Zielonkę, Huciska, Boduszewo, Murowaną Goślinę, Rakownię, Kamińsko, Potasze i wspólny powrót do mety w Owińskach.

jezioro

Zapraszamy serdecznie na tę imprezę, która odsłoni przed Wami piękne oblicze Puszczy Zielonki, którą warto zwiedzać na biegowo.

Więcej szczegółów dotyczących imprezy na www.zielonkachallenge.pl

Komentarze Facebook