Złote Kolce dla Włodarczyk i Kszczota oraz gala wręczenia książek weteranom w Ministerstwie Sportu.

fot. Marek Biczyk - PZLA

25 października w Hotelu City w Bydgoszczy miała miejsce gala wręczenia Złotych Kolców – najbardziej prestiżowej nagrody w polskiej lekkoatletyce. Gala była też okazją do uczczenia 95 lecia PZLA.  Nie zabrakło sławnych sportowców, trenerów oraz oczywiście władz związku z prezesem Jerzym Skuchą na czele.  

Główną nagrodę otrzymali Anita Włodarczyk oraz Adam Kszczot, ale wśród nagrodzonych lekkoatletów znaleźli się także: Tomasz Majewski, Paweł Fajdek, Marcin Lewandowski, Jakub Krzewina, Kamila Lićwinko, Małgorzata Hołub, Justyna Święty, Joanna Fiodorow i Renata Pliś.

Nagrodzono również Artura Kuciapskiego w kategorii niespodzianka roku. Trenerem roku został Krzysztof Kaliszewski – szkoleniowiec Anity Włodarczyk. Imprezą roku zostały 15 IAAF Mistrzostwa Świata w Sopocie. Nagrody dla weteranów wręczono Zofii Więciorkowskiej oraz Czesławowi Roszczakowi

Pula nagród wyniosła 130 tys. złotych.

 

Weterani docenieni przez Ministerstwo Sportu

Kilka dni wcześniej (23 października) w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki RP odbyło się spotkanie 18 medalistów 19 Mistrzostw Europy Weteranów Lekkiej Atletyki w Izmirze. Zawodnicy ci przywieźli z Turcji aż 35 medali.

Sportowców przywitał osobiście Minister Sportu – Andrzej Biernat, po czym nastąpiła prezentacja zawodników, omówienie problemów, propozycje zmian oraz oczekiwania wobec ministra. Kolejnym etapem wizyty w ministerstwie było uroczyste wręczenie nagród w dowód uznania za osiągnięte sukcesy. Każdy z weteranów otrzymał uścisk dłoni Pana Biernata oraz… książką o Powstaniu Warszawskim.

Te nagrody niewątpliwie zmobilizują naszych weteranów do jeszcze cięższej pracy, ponieważ za rok kolejne starty, m.in. Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu oraz  Mistrzostwa Świata w Lyonie. Warto się starać, bo być może podczas kolejnych uroczystych spotkań w ministerstwie do książek dorzucą jeszcze bombonierki i zestawy kredek.

 

IMG_5839
Najlepsi weterani już po ceremonii wręczenia nagród. Są książki, jest motywacja i co najważniejsze – szczęśliwy Pan Minister. fot. msport.gov.pl

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMaraton, prostytutki i zgniłe jabłko
Następny artykułJak biegać szybciej?
Tomasz Peisert

Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator od 15 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.