Złoto dla Kszczota i srebro Kuciapskiego na 800m w Zurychu, świetne starty Polaków – dzień 4

4 dzień rywalizacji w Zurychu był świętem naszych 800 metrowców – Adama Kszczota, który zdobył tytuł mistrza Europy (1:44.15) oraz Artura Kuciapskiego, który w zaskakujący sposób po piorunującym finiszu wywalczył srebrny medal z nowym, świetnym rekordem życiowym (1:44.89). Brąz przypadł Irlandczykowi – Markowi Englishowi (1:45.03). Nieco mniej szczęścia miał Marcin Lewandowski, który rywalizację zakończył na 5 miejscu (1:45.78). Wielkim zaskoczeniem było ostatnie, 8 miejsce lidera w całej stawce Francuza – Pierre’a Amroise-Bosse (1:46.55), któremu najwyraźniej nie podpasował zbyt taktycznie rozegrany bieg. Dwóch Polaków wykorzystało jednak swoje szanse w 100%.

Tutaj doskonale widać z jak dalekiej pozycji zaczął atakować  Artur Kuciapski, który ostatecznie przybiegł tuż za Kszczotem! / fot. Marek Biczyk - PZLA
Tutaj doskonale widać z jak dalekiej pozycji zaczął atakować Artur Kuciapski, który ostatecznie przybiegł tuż za Kszczotem! / fot. Marek Biczyk – PZLA

A tu możecie zobaczyć film z niesamowitego biegu finałowego n 800m, w którym Polacy zdobywją złoto i srebro!

W finałowym biegu na 200m pobiegł Karol Zalewski, który niestety zajął ostatnie 8 miejsce z czasem 20.58. Jednak już sam udział w finałowym biegu tego świetnie biegającego w tym sezonie zawodnika to już bardzo duży sukces.

Pierwsza trójka w finale biegu na 200m mężczyzn

1. Adam Gemili (GBR) – 19.98
  2. ChristopheLemaitre (FRA) – 20.15
  3. Serhiy Smelyk (UKR) – 20.30

W finale biegu na 400m świetnie spisał się Jakub Krzewina, który z czasem 45.52 zajął 4 miejsce za dwoma Brytyjczykami oraz za pewnym bardzo specyficznym zawodnikiem – Amerykaninem reprezentującym (azjatycki) Izrael – Donaldem Sanfordem0… (pozostawimy to bez komentarza)

Pierwsze 4 miejsca w finałowym biegu na 400m panów.

1. Martyn Rooney (GBR) – 44.71 (Europa)
  2. Matthew Hudson-Smith (GBR) – 44.75 (Europa)
  3. Donal Sanford (ISR) – 45.27 (Azja)
  4. Jakub Krzewina (POL) – 45.52 (Europa)

W finałowym biegu na 400m pań nienajgorzej spisała się Małgorzata Hołub, która co prawda zajęła 5 miejsce, ale za to z nowym rekordem życiowym (51.84) co jest dowodem na to, że idealnie wstrzeliła się z formą w te najważniejsze zawody i zapewne dała z siebie wszystko.

Pierwsze 3 miejsca w finałowym biegu na 400m kobiet.

1. Libania Grenot (ITA) – 51.10
  2. Olh Zemlyak (UKR) – 51.36
  3. Indira Terrero (ESP) – 51.38

Rewelacyjnie spisała się Renata Pliś w finałowym biegu na 1500m. Po dosyć asekuracyjnym i mało odważnym początku, zaatakowała na ostatnich 100 metrach i ostatecznie zajęła 4 miejsce (4:06.65), tuż za Brytyjką Laurą Weightman (4:06.32) oraz dwoma Etiopkami – Abebaa Aregawi (4:05.08) biegającej w barwach Szwecji oraz Sifan Hassan (4:04.18) reprezentującej Holandię.

Renat Pliś jest zatem drugą Europejką w Zurychu – wielkie brawa!

Renata Pliś - 4 miejsce na ME w Zurychu, która na mecie zameldowała się jako druga Europejka! Brawo Renata za wspaniały finisz! / fot. Marek biczyk - PZLA
Renata Pliś – 4 na ME w Zurychu, która na mecie zameldowała się jako druga Europejka! Brawo Renata za wspaniały finisz! / fot. Marek biczyk – PZLA

W biegu na 3000m z przeszkodami awans do finału wywalczyła Katarzyna Kowalska (9:52.66).