Po dzisiejszej konferencji prasowej odkryto kolejną tajemnicę półmaratonu w Gdyni. Tym razem organizatorzy przedstawili mediom trasę biegu. Poniżej przedstawiamy Wam jej przyszłoroczny przebieg. 

Biegacze wystartują z al. Jana Pawła II, na wysokości ORP Błyskawica. Następnie skręcą w lewo w reprezentacyjną ul. Świętojańską i pobiegną dalej al. Zwycięstwa, na której zawrócą i będą kierować się w stronę Gdyńskiego Centrum Sportu. Po przebiegnięciu obok stadionów i hali Gdynia Arena, zawodnicy wrócą na al. Zwycięstwa i ulicą Władysława IV pobiegną w kierunku ul. Jana z Kolna i Janka Wiśniewskiego, gdzie za Węzłem Ofiar Grudnia zawrócą w kierunku ul. Polskiej, aby ponownie zagościć na ul. Świętojańskiej. Ostatni fragment trasy to zbieg Aleją Piłsudskiego w kierunku morza, a następnie odcinek wiodący Bulwarem Nadmorskim w kierunku Skweru Kościuszki. Meta znajdować się będzie na wysokości Akwarium Gdyńskiego. Suma przewyższeń na całej trasie wynosi 144 metry, a najwyższy punkt na trasie znajduje się na wysokości 52 m.

W naszej ocenie nie jest to trasa szybka, ale na pewno jest bardzo ciekawa i urozmaicona. Zresztą – przestudiujcie mapę oraz profil trasy. Wygląda na to, że będzie się działo!

 

PZU Gdynia Półmaraton trasa

Komentarze Facebook