19 marca 2017 roku tysiące biegaczy wezmą udział w drugiej edycji Gdynia Półmaratonu. Organizatorzy zaprezentowali już trasę, która w stosunku do tej z poprzedniego roku zawiera kilka korzystnych zmian dla zawodników. Jest szybka i przebiega obok najciekawszych zakątków miasta.
 
Wystartujemy ponownie z Al. Jana Pawła II, na wysokości ORP Błyskawica. Następnie pobiegniemy reprezentacyjną ulicą miasta – ul. Świętojańską, aż do Al. Zwycięstwa, przebiegając po drodze obok Centrum Nauki Experyment. Później skręcamy w ul. Stryjska i biegniemy w kierunku obiektów Gdyńskiego Centrum Sportu. Po minięciu stadionów i Gdynia Areny, wracamy na Al. Zwycięstwa, a potem biegniemy ulicą Władysława IV w kierunku ul. Jana z Kolna i Janka Wiśniewskiego. Ten odcinek wydłużamy aż do Estakady Kwiatkowskiego, gdzie mamy nawrót i kierujemy się w stronę ul. Polskiej. Dalej trasa już całkowicie pokrywa się z ubiegłoroczną. Wracamy na ul. Świętojańską, a potem zbiegamy Al. Piłsudskiego w kierunku morza. Ostatni etap prowadzi Bulwarem Nadmorskim, aż do mety na Skwerze Kościuszki – mówi Jasiek Szczepłek, rzecznik prasowy imprezy. 
 
W ten sposób zmniejszona została liczba podbiegów i zbiegów na trasie. Suma przewyższeń wynosi 132 metry. Najniższy punkt na trasie znajduje się 1 m n.p.m., a najwyższy – na wysokości 51 m n.p.m. Trasa będzie posiadać atest PZLA. 
 
Trasa dostępna pod linkiem: http://www.gdyniapolmaraton.pl/biegacze/maraton/trasa
 
Gdynia Półmaraton odbędzie się 19 marca 2017 roku. Na liście startowej jest już ponad 1600 biegaczy. Zapisy odbywają się za pośrednictwem portalu www.SlotMarket.pl
 
Więcej informacji na www.gdyniapolmaraton.pl oraz www.facebook.com/gdyniapolmaraton
 
Organizatorem Gdynia Półmaratonu jest agencja Sport Evolution, która wraz z Gdyńskim Centrum Sportu organizuje zawody triathlonowe IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife, które zostały uznane za najlepszą imprezę sportową w Gdyni w 2015 roku.
Komentarze Facebook