W czwartek (25 czerwca) w godzinach wieczornych poznańską Cytadelą zawładnęły biegające kobiety!

Ponad 40 Pań, uczestniczących w 1 odsłonie warsztatów biegowych – przed ponad 3 godziny chłonęło biegową wiedzę teoretyczną i praktyczną. Było też trochę wspólnego biegania, ćwiczeń i dużo pozytywnej energii.

My jako ekipa z Biegologia.pl (w osobach Oli i Tomka Peisert) prowadziliśmy wykłady teoretyczne, dzieliliśmy się wiedzą biegową, odpowiadaliśmy na wiele pytań, a po tym wszystkim wspólnie z Paniami pobiegaliśmy po poznańskiej Cytadeli.

Jak było na warsztatach? Można zobaczyć na poniższych zdjęciach i ich opisach. Jednym słowem – warto!

fb25

Każda uczestniczka naszych warsztatów otrzymywała pakiet startowy składający się z praktycznej torby w bardzo kobiecym kolorze, niezwykle kobiecego magazynu E!STILO, oraz zapachu “Pachnąca szafa”. Prezentacji pakietu dokonuje pomysłodawczyni i koordynatorka akcji Marzena Michalec (kobietawbiegu.pl).

 


IMG_0460

Panie korzystając z letniej pogody rozsiadły się w klimatycznej restauracji i kawiarni Tarasy Cytadeli i przyswajały sporą dawkę biegowej wiedzy i informacji. W części teoretycznej poruszyliśmy 3 główne zagadnienia:

1. Specyfika kobiecego biegania

2. Jak schudnąć dzięki bieganiu?

3. Jak mądrze trenować bieganie?

 

Aby ich zbytnio nie przytłoczyć informacjach, zaplanowaliśmy też krótki konkurs z biegowej wiedzy. Była zacięta rywalizacja, ale też dużo śmiechu. No i oczywiście kobiece nagrody.

IMG_0453

 

Po części teoretycznej, Panie podzieliły się na 2 grupy (z różnym tempem biegu) i wyruszyły na grupowe bieganie.

IMG_0581

Jak widać na zdjęciu – wszystkie Panie się cieszą, że w końcu sobie pobiegają.

 

IMG_0601

Druga grupa, może już trochę zmęczona ale nadal ciesząca się biegiem.

 

fb22

Żeby nie było, że tylko miło i przyjemnie – musieliśmy nasze uczestniczki trochę pomęczyć. Nie protestowały, a wręcz rwały się do biegu.

 

Mamy nadzieję, że z równie pozytywnymi jak my doświadczeniami wróciły nasze uczestniczki z warsztatów biegowych. Był czas na zadawanie nurtujących je pytań i wymianę doświadczeń, okazja do poznania podobnych, zakochanych w bieganiu kobiet, lub podsłuchania wielu ciekawych rad gdy się dopiero zaczyna biegać.

W najbliższym czasie planujemy kontynuację warsztatów – w te wakacje postaramy się odwiedzić nie tylko Poznań (gdzie poruszymy także inne ciekawe tematy biegowe), ale też biegaczki z innych miast.

 

A już teraz zapraszamy nasze uczestniczki do odszukiwania siebie w galerii zdjęć z poznańskich warsztatów.

No i do zobaczenia niebawem!

 

Komentarze Facebook