3 kroki do tego aby stać się biegowym ekspertem

0
trener biegowy ekspert

Aby osiągać jakiekolwiek postępy w bieganiu trzeba trenować – o tym wiedzą wszyscy. A jak biegać aby się nie nabiegać, ale zyskać doświadczenie pozwalające na zostanie biegowym ekspertem? Wystarczą tylko trzy proste rzeczy! 

Biegaj codziennie to samo – miej gdzieś plan

Nie patrz na to co jest napisane w mądrych planach treningowych. Biegaj codziennie tak jak Ci się podoba, najlepiej po kilka kilometrów – nie więcej. Rób swoje i nie patrz na to ile przebiegłeś – biegaj spontanicznie, bez planu, bez kombinowania, po prostu – tak jak Ci pasuje.

 

Zapisz się na zawody i olej je

Jakaś piątka, dyszka, połówka, a może trochę szaleństwa i maraton? Nie ważne. Zapisz się na jakiś bieg i pokaż jak “fajnie” startuje się bez przygotowania. Słaby wynik zwal na złe warunki albo 100m podbieg na 3km. Ukończ słaniając się na nogach. Mimo wszystko – gratulacje. To Twoje kolejne doświadczenie.

 

Po biegu – zacznij doradzać innym

Nie ważne jak pobiegłeś – ważne, że stanąłeś na starcie, a to oznacza, że masz już doświadczenie. Pomagaj innym – wspieraj, motywuj, zagrzewaj do walki tych, którzy podobnie jak Ty chcieliby coś osiągnąć, ale jeszcze się boją. Biegacze Cię potrzebują!

Spełniłeś te trzy warunki? Ekstra! Możesz uznać się za eksperta i zacząć pracować jako profesjonalny trener, powodzenia:)

 

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here